Eksperyment

Tłumaczenie: Jacek Spólny
Wydawnictwo: Amber
Crestwood Heights
Edyta

Miejsce zbyt doskonałe, by mogło istnieć naprawdę. Idealny raj i idealne piekło. Młoda pisarka z Nowego Jorku zmęczona wielkomiejskim życiem przenosi się do spokojnego miasteczka w Karolinie Północnej. Crestwood Heights powstało kilkanaście lat wcześniej jako eksperyment socjologiczny. Ludność miasta odzwierciedla populację Stanów Zjednoczonych i jest społeczeństwem modelowym; przeprowadza się tu badania statystyczne, testuje nowe produkty. Oficjalne prace naukowe to jednak tylko fasada; w tajnych laboratoriach przeprowadza się znacznie śmielsze, przekraczające ludzką wyobraźnię eksperymenty.

źródło opisu: nota wydawcy

Karolina | 2014-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2014

Moim głównym zarzutem wobec tej książki jest powolnie rozwijająca się akcja którą wieńczy eksplozja wydarzeń. To tak jakby jechać kolejką górską cały czas w linii prostej, a wszystkie zawijasy i ostre zakręty zostawić na ostatni odcinek trasy. No cóż, może się trochę kręcić w głowie i takie też odczucia miałam zaraz po przeczytaniu 'Eksperymentu'.
To co było dla mnie ciekawe to perspektywa czasowa. Autor opisuje skomplikowane maszyny i zaawansowane systemy...na miarę lat 80, w których powstawała książka. Niezwykle zabawnie było czytać o ekranie dotykowym jako ultranowoczesnej technice.
Mimo moich zastrzeżeń nie żałuję czasu spędzonego przy tej powieści :)

7even | 2012-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2012

Książka ciekawa, pobudzająca wyobraźnie. Dość tajemniczy, zwyczajny początek ciągle zastanawiałem się co się stanie dalej wymyślając przy tym setki wersji. Polecam.

betina360 | 2013-09-16
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 września 2013

eksperymenty na ludziach nie zawsze prowadza do dobrego
taka fantastyka i gdybanie o przyszlosci jest w tej ksiazce
nie dodam jej do ulubionych

Jerzanna | 2016-08-31
Na półkach: 2016, Przeczytane