Ostatni dżihad

Wydawnictwo: Bertelsmann Media

Rok 2010. Jon Bennett jest jednym z najbystrzejszych strategów na Wall Street i bliskim przyjacielem prezydenta Stanów Zjednoczonych. Nie przeczuwa jednak horroru, który go czeka. Saddam Husajn wysłał swych najlepszych bojowników do Waszyngtonu. Irakijscy zabójcy dokonali zamachów w Londynie, Paryżu i Rijadzie. Jedynie trwała koalicja arabsko-izraelska skierowana przeciwko Husajnowi mogłaby ochronić Stany Zjednoczone i inne państwa zachodnie przed nieuniknioną katastrofą. I właśnie Bennett, który prowadzi wartą miliardy dolarów operację w przemyśle naftowym, może przyczynić się do zawarcia historycznego traktatu pokojowego. Tylko, że nie wszyscy chcą tego pokoju... Rok wydania: 2005;

Krzysztof Baliński | 2011-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2011

Książka opisująca kulisy polityki w przededniu wojny nuklearnej. A więc jest to książka z gatunku political fiction. Z jednej strony jest to ciekawa książka mówiąca chociażby o odpowiedzialności polityków za ludzi, którymi rządzą i za ład i porządek na świecie. A z drugiej jest to agitka propagandowa.

Kluczowe są data wydania w stanach 2002 r., a więc czas rozkręcania tzw wojny z terroryzmem i czas akcji w książce 2010 r. Irakiem nadal rządzi ekipa Saddama Husajna. Jak wiemy Husajna posądzano o posiadanie broni nuklearnej lub przynajmniej o przeprowadzanie działań w tym kierunku. Jak wiemy, po latach, była to ściema, kompletnie nic nie znaleziono, a to co znaleziono to była mistyfikacja. Prawdziwych motywów tej wojny, być może, nigdy nie poznamy.
Oczywiście reżim Saddama Husajna, w jego ekipie byli tacy ludzie jak chemiczny Ali, zbrodniarz wojenny, to nie były żadne aniołki i jakieś zagrożenie tacy ludzie zawsze stanowią. Ale nie łudźmy się! Nie o to chodziło! Nikt kto...

ginewra | 2015-10-23
Przeczytana: 01 września 2012

Mnie się podobało :) Na wieczór, kiedy się nic nie dzieje... Ale nie to, że z nudów... naprawdę wciąga. Trzeba mieć wieczór, kiedy nic się nie dzieje, żeby móc się nie odrywać ;)

Jacek99 | 2016-11-04

Książka, która dobrze rokuje na początku ale w środkowej części wpada w amerykański(USA)styl patetyczny i wtedy brakuje tylko hymnu oraz powiewającej na wietrze flagi. Mimo tylko wtrąceń, na słabym poziomie wierność i rzetelność historyczna w opisach nie dotyczących USA. Biorąc pod uwagę datę pierwszego wydania natarczywie nasuwa się, że jest to broszura propagandowa ze straszakiem w finale.

Justyna | 2015-05-26
Przeczytana: 2013 rok

Dobra książka choć przyznam szczerze troszkę ciężko mi się ją czytało. Według mnie warta poświęcenia chwili czasu i przeczytania :)

Mateusz | 2016-11-13
Przeczytana: 04 grudnia 2016