Hitler i Stalin - wojna stulecia

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
War of the Century
hunter

Hitlerowska inwazja na Związek Radziecki w czerwcu 1941 roku była początkiem wojny, jakiej świat jeszcze nie widział, konfliktu, który przyspieszył eksterminację Żydów i przyniósł ponad 30 milionów ofiar. Ta „wojna na wyniszczenie” wpłynęła w sposób decydujący na wynik drugiej wojny światowej i ukształtowała oblicze Europy na następnych czterdzieści pięć lat.

Marduk | 2016-04-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Konflikt na Froncie Wschodnim, przedstawiony w świetny, i bardzo obrazowy sposób. Dla fanów tematyki lektura obowiązkowa!

virginia75 | 2013-12-04

Bardzo dobra książka, rzetelnie napisana, pouczająca i nie pozostawiająca czytelnikowi niedosytu. Wręcz przeciwnie - skłaniająca do dalszych poszukiwań i pogłębiania wiedzy. Książka dotycząca wojny, którą jedna strona musiała wygrać a druga przegrać, bowiem nie była to zwykła wojna mająca na celu zdobycie łupów czy terytorium ale wojna ideologiczna dwóch wzajemnie wykluczających się i zwalczających dyktatur.

archiwista_cyklista | 2014-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2006

Taki zbiór spojrzeń na Front Wschodni oczami różnych uczestników dramatu. Niby krótkie, ale i tak dużo można się dowiedzieć. Polecam

Daria | 2016-07-01
Na półkach: Historyczne, Przeczytane