Magiczna podróż

Cykl: Nex Mexico (tom 2) | Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Magic Journey
sylvii7

Kiedy w cała reszta Ameryki pogrążona jest w Wielkim Kryzysie, dla Chamisaville, małego miasteczka na południowym zachodzie, nadchodzą czasy prosperity. Rozpoczynają się one w chwili, kiedy rozklekotany autobus z ładunkiem kradzionego dynamitu wylatuje pod niebo, zostawiając po sobie głęboką wyrwę z pulsującym gorącym źródłem. Miejscowi spryciarze organizują się błyskawicznie i już po roku w Chamisaville jest pełno turystów i pielgrzymów. Pomysłowi obywatele stają się bogaczami- ale to dopiero początek.

"Nicholas spogląda na świat ironicznym wzrokiem, a pióro ma ostre i zjadliwe".
Worcester Sunday Telegram

"Autor Magicznej podróży to mądry człowiek, który o naturze ludzkiej pisze z poczuciem humoru i subtelnością".
Library Journal

"John Nicholas to znakomity narrator... W ciągu ostatnich dwudziestu lat w Ameryce pojawiło się niewiele talentów pisarskich równie wielkich jak niezależnych.
Los Angeles Herald Examiner

źródło opisu: Zysk i S-ka, 1999

źródło okładki: www.conrada11.pl

Scottie | 2013-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

John Nichols po raz kolejny udowodnił swój kunszt, talent i geniusz. Ta mało znana książka jest wprost rewelacyjna! Momentami prześmieszna, ogólnie smutna, ale dająca naprawdę dużo do myślenia...

Jarek W | 2016-02-22
Przeczytana: 05 marca 2016