Tannenberg 1914

831110283X
bitwa, konflikt,
historyczna
hunter

"Rozpoczęcie ataku wyznaczono na godz. 4.00. Hindenburg i Ludendorff chcieli osobiście nadzorować operację. Wybrano dla nich punkt obserwacyjny na wzgórzu leżącym na południowym krańcu jeziora Dąbrowa Wielka. Stamtąd roztaczała się panorama na odległe o 7 km Uzdowo. Gdy tuż przed wyjazdem z kwatery dowództwa armii w Lubawie nadszedł tam meldunek o zdobyciu Uzdowa i marszu I Korpusu na Nidzicę wśród obecnych sztabowców zapanowała niemal euforia. Ludendorff wręcz stwierdził, że bitwa została wygrana. Po przybyciu na miejsce okazało się jednak, że radość była przedwczesna i zaszło nieporozumienie".

źródło opisu: selkar.pl

Morte | 2016-09-21

Tak dokładna ,że zastanawiam się czy autor czasem nie brał udziału w tej bitwie.

Bookmaster | 2016-04-09
Na półkach: Historyczne, Przeczytane