„Polakożerca” kontra „wrogowie Rzeszy”. Cesarz Wilhelm II i Polacy 1888-1918

Okładka książki „Polakożerca” kontra „wrogowie Rzeszy”. Cesarz Wilhelm II i Polacy 1888-1918 Piotr Szlanta
Okładka książki „Polakożerca” kontra „wrogowie Rzeszy”. Cesarz Wilhelm II i Polacy 1888-1918
Piotr Szlanta Wydawnictwo: Difin historia
205 str. 3 godz. 25 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Difin
Data wydania:
2018-12-15
Data 1. wyd. pol.:
2018-12-15
Liczba stron:
205
Czas czytania
3 godz. 25 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380857803
Tagi:
Wilhelm II II Rzesza Rzesza niemiecka Polacy pod zaborami
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1077
221

Na półkach:

To dosyć interesująca książka. Autor przedstawia w niej trudne stosunki pomiędzy polskimi poddanymi a cesarzem niemieckim Wilhelmem II. Spodobało mi się zwłaszcza to, jak opisywał delikatną postawę polskiego duchowieństwa wobec osoby cesarza. Z jednej strony duchowieństwo musiało być wierne państwu niemieckiemu, by móc ocalić instytucję Kościoła katolickiego. Z drugiej, Kościół chciał być wierny polskości i narodowi polskiemu. Sama postawa Polaków wobec cesarza bywała na ogół negatywna, bądź – w najlepszym razie – obojętna. Polacy starali się nie brać udziału w żadnych uroczystościach na cześć Wilhelma. Ostentacyjnie bojkotowali wszystkie tego typu imprezy. Polska opinia publiczna starala się wytykać władcy wszystkie potknięcia, pomyłki i błędy. Jednym słowem – była nastawiona antycesarsko. Co ciekawe, cesarz – przynajniej osobiście, oczywiście nie na stopie państwowej - wcale się tym nie przejmował. Zwyczajnie ignorował istnienie polskiej części poddanych swego państwa.

To dosyć interesująca książka. Autor przedstawia w niej trudne stosunki pomiędzy polskimi poddanymi a cesarzem niemieckim Wilhelmem II. Spodobało mi się zwłaszcza to, jak opisywał delikatną postawę polskiego duchowieństwa wobec osoby cesarza. Z jednej strony duchowieństwo musiało być wierne państwu niemieckiemu, by móc ocalić instytucję Kościoła katolickiego. Z drugiej,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    9
  • Przeczytane
    2
  • Monarchizm
    1
  • Historia
    1
  • Myśl polityczna
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne