rozwińzwiń

Wilhelm II. Ostatni z Hohenzollernów

Okładka książki Wilhelm II. Ostatni z Hohenzollernów Piotr Szlanta
Okładka książki Wilhelm II. Ostatni z Hohenzollernów
Piotr Szlanta Wydawnictwo: Książka i Wiedza powieść historyczna
367 str. 6 godz. 7 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Książka i Wiedza
Data wydania:
2015-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-01-01
Liczba stron:
367
Czas czytania
6 godz. 7 min.
Język:
polski
ISBN:
9788305136419
Tagi:
Wilhelm II II Rzesza cesarz niemiecki dynastia Hohenzollernów Hohenzollern
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
11674
492

Na półkach: , , ,

Olbrzymia ilość interesujących informacji na temat jego panowania i historii misji Haldane stanowiła dla mnie ciekawą rekomendację.

Olbrzymia ilość interesujących informacji na temat jego panowania i historii misji Haldane stanowiła dla mnie ciekawą rekomendację.

Pokaż mimo to

avatar
41
30

Na półkach:

Świetna i chyba jedyna polska biografia ukazująca życie Wilhelma II we wszystkich jego aspektach. Piotr Szlanta pisze o ostatnim cesarzu niemieckim w sposób krytyczny przedstawiając go jako człowieka stale popełniającego błędy, podejmującego nieodpowiedzialne decyzje i niezbyt nadającego się do sprawowania władzy. Mimo to Wilhelm jawi się w jego książce jako postać ciekawa i wnosząca niemały wkład do czasów, w których żył. Praca, choć jest monografią naukową, została napisana prostym językiem, przez co staje się bardziej przystępna dla czytelnika. Warto ją przeczytać.

Świetna i chyba jedyna polska biografia ukazująca życie Wilhelma II we wszystkich jego aspektach. Piotr Szlanta pisze o ostatnim cesarzu niemieckim w sposób krytyczny przedstawiając go jako człowieka stale popełniającego błędy, podejmującego nieodpowiedzialne decyzje i niezbyt nadającego się do sprawowania władzy. Mimo to Wilhelm jawi się w jego książce jako postać ciekawa...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1273
1372

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo udana biografia cesarza Wilhelma II, w której dobrze zbilansowane zostały informacje na temat jego osoby i na temat Rzeszy. Kajzer to na pewno postać stanowiąca problem dla zwolenników monarchii, gdyż był modelowym przykładem władcy, który do swojej roli absolutnie się nie nadawał, ale Szlanta bardzo rozsądnie nie przesadza ze swoją krytyką, przede wszystkim nie czyni z niego głównego sprawcy I wojny światowej. Dobrze pokazał też toczącą się już za życia monarchy dyskusję na temat jego - ujmijmy to delikatnie - niedoskonałości. Paradoksem jest zatem to, że przy całym swoim antypatycznym charakterze oraz braku umiejętności współpracy z ludźmi był w pewnych okresach uważany za władcę dobrego, a nawet za kandydata do pokojowej nagrody Nobla. Praca Szlanty jest też dobrym ujęciem pewnych postaw społecznych, które dominowały w Niemczech w tej epoce (a pewnie też w innych). W sumie więc otrzymujemy tu ciekawą i dobrą naukowo biografię, pozbawioną pogoni za sensacją i radykalnych tez pod publiczkę.

Tomasz Babnis

Bardzo udana biografia cesarza Wilhelma II, w której dobrze zbilansowane zostały informacje na temat jego osoby i na temat Rzeszy. Kajzer to na pewno postać stanowiąca problem dla zwolenników monarchii, gdyż był modelowym przykładem władcy, który do swojej roli absolutnie się nie nadawał, ale Szlanta bardzo rozsądnie nie przesadza ze swoją krytyką, przede wszystkim nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
204
111

Na półkach: ,

"Wilhelm II. Ostatni z Hohenzollernów" jest jedną z wielu biografii ostatniego cesarza II Rzeszy, które ukazały się przez lata. Można by więc zadać sobie pytanie: po co następna książka dotycząca tej postaci? Piotr Szlanta opracowując ten temat zdawał sobie sprawę, że polska historiografia nie doczekała solidnej biografii kajzera w języku polskim, stąd ta publikacja. Autor podejmując ten temat musiał liczyć się z olbrzymim materiałem, który należało nie tyle odnaleźć na nowo, co wyselekcjonować (gdyż jest jego aż nadto). Ze swojego zadania wywiązał się w bardzo zadowalającym stopniu, tworząc pracę nie tylko obfitującą w ciekawostki i głębokie przemyślenia na temat roli dziejowej Wilhelma II, ale także wartościową pod względem pisarskim i merytorycznym. W moim przekonaniu jest to obecnie jedna z pierwszych prac, po które powinien sięgnąć każdy, kto chce lepiej poznać tę postać historyczną.

"Wilhelm II. Ostatni z Hohenzollernów" jest jedną z wielu biografii ostatniego cesarza II Rzeszy, które ukazały się przez lata. Można by więc zadać sobie pytanie: po co następna książka dotycząca tej postaci? Piotr Szlanta opracowując ten temat zdawał sobie sprawę, że polska historiografia nie doczekała solidnej biografii kajzera w języku polskim, stąd ta publikacja. Autor...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  20
 • Przeczytane
  6
 • Historia
  1
 • Zdobyć na własność
  1
 • Posiadam
  1
 • Ulubione
  1
 • Chcę w prezencie
  1
 • Chcę mieć priorytet
  1
 • Niesamowite książki
  1
 • Niemcy
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wilhelm II. Ostatni z Hohenzollernów


Podobne książki

Przeczytaj także