Pytania do Papieża

7 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
83-240-0512-9
religia
Melania

"Chciałbym móc mówić z każdym z was, mówić długo. Pragnąłbym przede wszystkim usłyszeć to, co każdy z was chciałby mi powiedzieć o swojej historii i o położeniu swojej rodziny, o nagromadzonych w przeszłości rozczarowaniach i oczekiwaniach, przy pomocy których, na przekór wszystkiemu, nie przestaje spoglądać w przyszłość. Pewien jestem, że tego rodzaju rozmowa pozwoliłaby mi poznać głębię uczuć i bogactwo człowieczeństwa, jakie kryje w sobie każdy z was.
Niestety, takie spotkanie w cztery oczy jest niemożliwe. Mówię zatem do wszystkich, ale chciałbym, aby każdy słuchał mnie tak, jak gdyby moja słowa były zwrócone tylko do niego." (Jan Paweł II)

"Czy są sprawy, o które chcielibyście zapytać Papieża? Czy są problemy, w których rozwiązaniu mógłby pomóc właśnie Ojciec Święty? - oto temat konkursu ogłoszonego przez Wydawnictwo Znak. W niniejszej książce znalazły się najciekawsze pytania nadesłane przez uczestników konkursu oraz papieskie odpowiedzi wyszukane w jego homiliach, przemówieniach i książkach. Można się z niej dowiedzieć m.in., czego Papież się boi, co sprawia mu radość, jak poznać prawdziwą miłość, co to znaczy wierzyć, czy człowiekowi wierzącemu potrzebny się Kościół instytucja i jak Papież rozumie równouprawnienie kobiet i mężczyzn.
Jest to książka dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, co Papież ma do powiedzenie współczesnemu człowiekowi.

źródło opisu: okładka

PABLOPAN | 2012-10-17

Wiele ciekawych odpowiedzi, na wiele interesujących pytań nurtujących wielu współczesnych ludzi. Warto poznać papieski punkt widzenia, z niektórymi odpowiedziami można się nie zgadzać, niektóre zaś są naprawdę przekonujące. Polecam.

Melania | 2011-01-10
Na półkach: Rodzinne, Przeczytane, Religia
Przeczytana: 10 stycznia 2011

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poznać odpowiedzi na pytania dotyczące współczesnego człowieka. Refleksje zebrane z homilii, przemówień i książek Jana Pawła II ukazują ścieżkę, jaką należy podążać w XXI wieku. Papież mówi m.in. o szczęściu, miłości, modlitwie, równouprawnieniu, seksualności, Kościele i przyszłości.

Książka ta jest doskonałym wstępem do dalszego zgłębiania myśli Papieża-Polaka.

Nicole | 2012-03-26
Przeczytana: luty 2010

O Janie Pawle II napisano już tak licznie. Jednak takich książek nigdy za wiele, każda przecież w jakiś sposób przywraca nam go chociaż na chwilę w naszej podświadomości.

Napisane bardzo przemyślanie, z dużym wyczuciem potrzeby takiej wiedzy.
Na pewno znajdziemy w niej wiele odpowiedzi na nurtujące nas czasem, bliskie sercu pytania.

thea32 | 2016-10-12
Kikaxfob | 2016-08-27