Sprawa brzeska. Dokumenty i materiały

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
83-05-11448-1
historia
Róża_Bzowa

Książka zawiera dokumenty i relacje obrazujące jeden z najgłośniejszych w Polsce międzywojennej konfliktów pomiędzy demokratyczną opozycją a rządzącym obozem Józefa Piłsudskiego. Materiały te są w zdecydowanej większości (prawie w całości) przedrukiem wydanej w 1941 r. w Londynie książki noszącej tytuł „Sprawa brzeska”. Jej zawartość została uzupełniona materiałami zaczerpniętymi z dwu innych jeszcze przedwojennych edycji, to jest z książki wydanej w Cieszynie pt. „Proces 11 więźniów brzeskich” oraz z książki wydanej w Stanach Zjednoczonych pt. „Proces brzeski”. Pozycje, z których dokonano przedruku fragmentów, nie mają charakteru zbiorów dokumentów wydanych z zastosowaniem rygorów naukowych, gdyż przeznaczone były dla odbioru powszechnego. Taki też charakter ma książka niniejsza.
[Ze „Słowa wstępnego”]

Opracował, wstępem i przypisami opatrzył: Marian Leszczyk.

źródło opisu: Ze „Słowa wstępnego” w książce

Frustrat | 2014-07-16