Lodowe kowadło

Tłumaczenie: Mateusz Łuczak
Cykl: Zima świata (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
The anvil of ice
powieść, fantasy
hunter

Alv, młody chłopak znikąd, jedyny ocalał podczas krwawej masakry w miasteczku, w którym się zatrzymał. Wszyscy mieszkańcy zostali wymordowani przez okrutnych Ekweshów. Ich dowódca, Mistrz-Kowal, przygarnął chłopca i uczynił go swoim uczniem. Wiedza i umiejętności, jakie zdobywa po kilku latach Alv, są imponujące, jednak gdy chłopiec dostrzega, że wielbiony przezeń mistrz stoi po stronie...

Wiedza i umiejętności, jakie zdobywa po kilku latach Alv, są imponujące, jednak gdy chłopiec dostrzega, że wielbiony przezeń mistrz stoi po stronie mrocznych sił zła, ucieka. Wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, u której kresu zmierzy się ze swym dawnym nauczycielem.

źródło opisu: informacja od wydawcy

źródło okładki: fantasybook.idl.pl

Robevil | 2015-04-27

Śliczne-takie małe arcydziełko literatury fantasy zaginione pośród aktualnej nędzy wydawniczej(czytaj literatura ubogiego umysłu).
Całkowicie nowy odmienny świat, mnóstwo nowych idei wcześniej niespotkanych,
potęgii, inna rasa, miłość, złowrogi mistrz, kształtowanie umysłu, magia w niespotykanej dotąd formie i postać pięknie wykreowana z emocjami, nie płaska lecz wielowymiarowa ciągle rozwijająca się.
Zdecydowanie na plus

Agata | 2016-01-05

Wzięłam ją z biblioteczej półki przypadkiem. No, może nie całkiem przypadkiem, pozycje fantasy są u mnie tak przetrzebione, że ciężko znaleźć coś ciekawego, nowego. Wzięłam książkę do ręki i zakochałam się w okładce (wydawnictwo 'Amber' nigdy mnie nie zawiodło). Tył wydawał mi się zachęcający, uznałam, że spróbujemy.
Pierwsze strony nie były łatwe, zarysował mi się portret niezbyt sympatycznego chłopaka, którego ciężko było polubić. Och, jak bardzo się pomyliłam!
Ta książka to kawał dobrego, klasycznego fantasy. Zakończenie nie jest najlepsze (eufemizm przez wielkie E), ale nawet to nie ma prawa zaważyć na ocenie. Pierwszy raz od dłuższego czasu nie jadłam, nie byłam rozproszona tylko siedziałam i czytałam. I czytałam. Bardzo serdecznie polecam.

Wiles | 2011-03-14

Jedna z najwspanialszych powieści fantasy jakie poznałem. Wciągnęła mnie w swój świat na wiele, wiele dni. Niewiele jest książek tego typu, które w tak intensywny sposób na mnie podziałały. Pomimo, że przeczytałem ją dawno temu, do dziś wspominam ją z ogromnym sentymentem.

Beefdolf | 2016-01-12
Na półkach: Kindle, Przeczytane
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Świetne fantasy w stylu Tolkiena, jak dla mnie mogło by być bardziej mroczne i z cięższym klimatem..

Agata | 2015-03-20
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 marca 2015

Trafiłam na tę książkę przez przypadek, po prostu na chybił trafił wyciągnęłam z półki w bibliotece i muszę przyznać, że dopisało mi wówczas niezwykłe szczęście.

W pierwszym tomie tego cyklu poznajemy wspaniały świat pełen prawdziwej magii zawartej w rzemiośle tak prozaicznym jak kowalstwo. Sposób nadawania dzięki młotowi i kowadłu zwykłym przedmiotom niesamowitych właściwości jest ogromną zaletą tej książki. To sprawia, że bohaterowie czynienie magii muszą okupić ogromnym trudem, wiedzą i zręcznością, a zarazem mają większy szacunek do swojej pracy oraz jej efektów (chociaż czasami te mogą byś dosyć zaskakujące). Jednak jest to zaledwie ułamek ciekawych wątków na jakich skupia się książka, począwszy od zróżnicowanych nacji ludności jak im podobnych innych ras.

Książka rozpoczyna się, kiedy jedną z północnych, nadmorskich wiosek atakuje statek pełen ludzi z plemię Ekweszów. Względy spokój zostaje szybko zapomniany, ale Ekwesze nie są jedynym zagrożeniem, które czeka tamtejszą...

rusycysta | 2015-10-26
Przeczytana: 2002 rok

Bardzo dobra książka. W jakiś niewyjaśniony sposób trafiła do mnie. Niestety tylko 1 tom był wtedy dostępny. Bardzo żałuję, że nie wiem jak to się rozwija i kończy. Pamiętam tylko, że historia bardzo mi się podobała.

anfauglith | 2012-05-23
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Bardzo ciekawa książka, która wciąga na długie godziny.

Shani | 2014-10-29
Przeczytana: 26 października 2014

Mix Harry'ego Pottera z Władcą Pierścieni. Wciąga.

_Vera_ | 2016-02-12
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Jeden z zapomnianych klejnotów fantastyki.

Adawar | 2015-05-26

Mroczne, nordyckie fantasy...