Hawaje: Słoneczna laguna

Tłumaczenie: Paweł Ziemkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Romansu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Atlantis-Rubicon
Hawaii
powieść, romans,
hunter

Hawaje są nazywane rajem dla bogatych. Książka Jamesa A. Michenera, autora specjalizującego się w wielotomowych sagach, ten mit stara się potwierdzać. Tę wielowątkowa opowieść o najpiękniejszym zakątku ziemi (choć niektórzy uważają, że takim jest Tahiti) polecamy szczególnie tym Czytelnikom, którzy Hawaje chcieliby odwiedzić osobiście. "Hawaje" to barwny i oparty na faktach autentycznych...

"Hawaje" to barwny i oparty na faktach autentycznych zapis historii wyspy, obyczajów mieszkańców, wpleciony w losy dwóch najbogatszych rodzin - dynastii - niepodzielnie władających tym miejscem.

"Hawaje" to także próba odpowiedzi, dlaczego wyspy podzwrotnikowe robią tak silne wrażenie na Europejczykach i Amerykanach. Nikt, kto tam był, nie potrafi tego jednoznacznie określić. Michener kwituje to stwierdzeniem: "To miłość od pierwszego wejrzenia z wzajemnością. Pewne jest, że te minikrainy niczym z bajki kocha się od pierwszego postawienia stopy na gorących, białych piaskach obmywanych kryształowo czystą, szmaragdową tonią Oceanu".

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl

źródło okładki: http://www.antykwariat-conroy.pl