Anastazja. Kim jesteśmy?

Tłumaczenie: Anna Kreuschner
Cykl: Dzwoniące Cedry Rosji (tom 5)
Wydawnictwo: WiS
biografia
filozofia i etyka
hunter

Ci, którzy potrafią zrozumieć swoje przeznaczenie i sedno nieskończoności, będą żyli szczęśliwie, wiecznie się wcielając, oni bowiem swymi myślami sami wytworzą swoją szczęśliwą nieskończoność. Aż dech zapiera od tej myśli: czyżby na progu nowego tysiąclecia jasnym płomieniem zapłonęła wielka idea, która zrodzi wspaniałą zorzę w życiu Słowian? A może coś jeszcze bardziej znaczącego zdarzyło się w świecie i położyło podwaliny nowego etapu rozwoju całej ludzkości? Ta książka z serii Dzwoniące Cedry Rosji utwierdza w nas te wspaniałe przeczucia.

źródło opisu: http://anastazja.com.pl

źródło okładki: http://anastazja.com.pl/

Magdalena | 2018-02-11
Przeczytana: 08 lutego 2018

Przesłanie jest świetne - sami jesteśmy programistami swojego losu. Jednak tym razem treść, która do niego prowadziła trochę mnie męczyła. Przeskakiwałam. W zasadzie najbardziej podoał mi się jeden z początkowych fragmentów książki, opisującej stary sad otoczony cedrami, który pozostał po zniszczonym dawnym gospodarstwie. Aż by się chciało taki sad posadzić samemu - nie monokulturę, ale piękny ogórd, rosnący sam. Jako dziecko miałam takie lubiane miejsce. Nie daleko mojgo domu były tereny poniemieckich plantacji różnych rośli dla ogródów. Po wojnie zostały opuszczone i porzucone, ale jeszcze w latach 90-tych rosło tam wieli pięknych okazów rośli, w gęstych alejkach, tworząc tajemniczy ogród. Potem to wszystko wycieli. Dziś tam jest osiedle bloków. Sad Merge miał więcej szczęścia.

Alcaria | 2017-09-25
Przeczytana: wrzesień 2017

W tej części poznajemy piękną wizję odsieczy dla Matki Ziemi - tworzenie rodowych siedlisk. Książka rozpala pragnienie tworzenia nieprzemijającego, wiecznego dzieła, które zapewni nam i potomnym nieskończone szczęście, poza granicami sztucznego systemu technokratycznego. Na dobre zakorzeniła we mnie marzenie o własnym Rodowym Królestwie.

Roman | 2015-03-06
Przeczytana: 05 marca 2015

Autor dużo opowiada o swoich sprawach poza tajgą,co jak dla mnie nie było takie ciekawe.
Dla mnie najciekawszy i najpiękniejszy był ostatni rozdział, który mówi o wspólnej wieczności

Ire33 | 2016-10-27
Przeczytana: 25 października 2016

Kolejna cudowna część sagi tym razem opowiadająca o organizowaniu i budowaniu siedlisk rodowych świetnie przedstawiająca alternatywę dla stylu życia jaki jest powszechnie uprawiany przez większość ludzi.

BrazyCrain | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Nie sposób jest określić piękna tej książki słowami. Niema innego wyjścia jak ją przeczytać :) Uwielbiam ten stan zadumy po przeczytaniu ostatniego słowa każdej z książek tej sagi :)

Agnieszka Kobyłecka | 2018-03-29
Przeczytana: maj 2016