Anastazja. Kim jesteśmy?

Władimir Megre Wydawnictwo: WiS Cykl: Dzwoniące Cedry Rosji (tom 5) filozofia, etyka
Anna Kreuschner
WiS
biografia
Dzwoniące Cedry Rosji (tom 5)
filozofia, etyka
Anna Kreuschner
biografia

wow :)

Według Leonarda da Vinci jeśli jesteś „człowiekiem pozornym” (nie jesteś świadomym twórcą) to zaczyna kierować tobą myśl „ludzi prawdziwych” (świadomych stwórców) – nie oznacza to bycie czyjąś marionetką czy pomiatania innymi. Po prostu by istniało życie, potrzebny jest przepływ, a to, co ma w sobie potencjał życia, nie chce być martwe. Oczywiście można to sprowadzić do...

Przesłanie jest świetne - sami jesteśmy programistami swojego losu. Jednak tym razem treść, która do niego prowadziła trochę mnie męczyła. Przeskakiwałam. W zasadzie najbardziej podoał mi się jeden z początkowych fragmentów książki, opisującej stary sad otoczony cedrami, który pozostał po zniszczonym dawnym gospodarstwie. Aż by się chciało taki sad posadzić samemu - nie...

W tej części poznajemy piękną wizję odsieczy dla Matki Ziemi - tworzenie rodowych siedlisk. Książka rozpala pragnienie tworzenia nieprzemijającego, wiecznego dzieła, które zapewni nam i potomnym nieskończone szczęście, poza granicami sztucznego systemu technokratycznego. Na dobre zakorzeniła we mnie marzenie o własnym Rodowym Królestwie.

Kolejna cudowna część sagi tym razem opowiadająca o organizowaniu i budowaniu siedlisk rodowych świetnie przedstawiająca alternatywę dla stylu życia jaki jest powszechnie uprawiany przez większość ludzi.

Nie sposób jest określić piękna tej książki słowami. Niema innego wyjścia jak ją przeczytać :) Uwielbiam ten stan zadumy po przeczytaniu ostatniego słowa każdej z książek tej sagi :)

Autor dużo opowiada o swoich sprawach poza tajgą,co jak dla mnie nie było takie ciekawe.
Dla mnie najciekawszy i najpiękniejszy był ostatni rozdział, który mówi o wspólnej wieczności

• Anastazja
  • 2017
  • Beletrystyka
  • 2019
  • Posiadam e-booka
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Anastazja. Kim jesteśmy?