Moja gwiazda

holocaust, shoah, wspomnienia

wolfie | 2014-04-25
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

"Wydawało się, że na naszym niebie nie ma chmur."

"Moja gwiazda" to autobiograficzna powieść Felicji Raszkin - Nowak, dotycząca jej wspomnień z młodości, kiedy wybuchła wojna.
Opisy tego, co działo się po wybuchu II wojny światowej są przerażające i powodują ciarki na skórze. Cierpienie było na porządku dziennym, zapanowało tzw. "wilcze" prawo.
"Moja gwiazda" to okrucieństwa wojny zebrane w jedną, niezbyt grubą książkę. Polecam. Myślę, że każdy powinien zapoznać się z tą książką.

"Powstało nowe pojęcie: "pożydowskie" - pożydowskie mieszkanie, pożydowskie meble, pożydowska garderoba. W określeniach tych tkwiła poniewierka, poniżenie, ból."

Rosalin | 2015-11-30
Darka | 2013-04-07