Rwetes w ogrodzie

Sven Nordqvist Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pettson i Findus (tom 11) literatura dziecięca
Kackel i grönsakslandet
Barbara Hołderna
Media Rodzina
literatura dziecięca ogród zwierzęta pettson i findus sven nordqvist literatura dla dzieci dla dzieci
Kackel i grönsakslandet
Pettson i Findus (tom 11)
literatura dziecięca
Barbara Hołderna

Rewelacyjna książka dla dzieci a i dorosły może się zainteresować jej przesłaniem czytając dzieciom. Spodoba się zarówno 4-latkowi jak i 7-latkowi. Dzieci słuchają, śmieją się, i jednocześnie śledzą wspaniałe ilustracje które są tak wykonane, że pokazują całą historię z danej strony. Mamy kupioną całą serię.

Findus i Pettson to nasze tegoroczne odkrycie. Wszystkie części bardzo lubimy. Historie są cudne, ciepłe, pełne humoru, a akcja jest ciekawa i wartka. Zaś ilustracje to majstersztyk!!! Można oglądać i oglądać i zawsze coś ciekawego się znajdzie. Warto wypatrzeć te drobne szczególiki. Żałuję, że ja jako dziecko nie znałam tej serii, ale teraz wraz z córką to nadrabiam.

Bardzo cenię sytuacje, w których autor samodzielnie postanawia stworzyć ilustracje do własnej książki, choć przyznaję, że efekt nie zawsze jest taki, jakiego oczekiwał on sam oraz czytelnicy. O doskonałe uzupełnianie się tekstu i obrazu można być jednak spokojnym, gdy jedno i drugie wychodzi spod ręki Svena Nordqvista.

Sympatycznego staruszka Pettsona i ciekawskiego...

Gdyby Gustavsson i Andersson pilnowali swojego dobytku tak jak Pettson i Findus swoich kur, nie byłoby takiego rwetesu. Ach ci sąsiedzi...

Okiem taty:
Według mnie lepsza niż opowieść o biwaku, bardziej dynamiczna, trochę facecja ze zwierzęcymi postaciami i to zawsze ma sens ;)

Okiem Jurka:
Lubię to zamieszanie :D

Cudowna - moj syn poplakal sie ze smiechu jak ja czytalismy. Polecam.

Istny klops!

I nastał ten czas, kiedy w ogródku należy posadzić pulpety.

Skandynawska książeczka urzeka od początku do końca. Każdy zwyczajny dzień Pettsona, jego kota, kur i innych jego zwierząt w gospodarstwie niby jest podobny, ale jakże inny. Gospodarz rozmawia z nimi, a one mając ludzki głos towarzyszą mu i ubarwniają jego codziennosć. Ilustracje autora bawią...

• Dzieci
  • Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Skandynawia
  • Czytam dzieciom
  • 3) Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Rwetes w ogrodzie