Eden: It's an Endless World 1

Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Eden". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Eden: It's an Endless World
83-237-9602-5
manga, komiks
komiksy
dasilwa

Akcja Edenu osadzona jest w niedalekiej przyszłości (przełom XXI i XXII wieku), w świecie spustoszonym przez tajemniczy wirus (Closure Virus). Epidemia, która zmniejszyła populację Ziemi o co najmniej 15%, zdecydowanie zmieniła polityczną i ekonomiczną mapę świata. Historia opowiadana przez Hirokiego Endo rozciąga się na wiele lat i obraca się wokół postaci dorastającego chłopca (Eliah Ballard). W tle rozgrywa się walka o światową dominację, podkreślona ciągłą groźbą następnego ataku śmiertelnego wirusa. Większość wydarzeń rozgrywa się w Ameryce Południowej.

Wielopoziomowe intrygi, żelazna konsekwencja, z jaką autor buduje świat Edenu, skomplikowane postacie i doskonały rysunek to mocne strony tej mangi.

Danuta Duszeńczuk | 2011-07-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Manga
Przeczytana: 2004 rok

Manga – na sam dźwięk tego słowa jedni dostają spazmów orgazmu, innym zaś się robi po prostu niedobrze. Cóż, taki już jest urok japońskiego komiksu - albo się go kocha, albo nienawidzi. Mimo iż z azjatycką sztuką od parunastu lat polski czytelnik ma okazję zapoznać się bliżej (choćby dzięki wydawnictwom JPF czy Waneko), to nadal w wielu kręgach fanów komiksu panuje błędne przeświadczenie, że manga to, najogólniej rzecz ujmując, ogłupiające, kiczowate, kolorowe bajeczki pokroju Pokemona czy innych Beyblade’ów. Nic bardziej mylnego – wszak manga to niesamowita różnorodność gatunkowa: od pozycji dla najmłodszych, poprzez komedie, horrory, ambitne komiksy psychologiczne, a na erotyce kończąc. Także miłośnicy science-fiction i cyberpunku znajdą tu coś dla siebie – i to im przede wszystkim proponuję zapoznanie się z serią „Eden. It's An Endless World.” autorstwa Hiroki Endo.

„Eden” jest komiksem stosunkowo młodym; swoją premierę miał w Japonii w roku 1998. W Polsce wydany został przez...

Sajner | 2013-02-24

Ocena dla całej serii, nie chcę oceniać pojedynczych tomów.

Fasolasy | 2012-10-09
Przeczytana: 17 czerwca 2008

Początek wielkiej opowieści. Zaczyna się ona trochę standardowo i naiwnie. Naiwność wytłumaczę, bo patrząc na historię dalej pokazuje zmianę bohatera. Standardowość boli. Eden jako całą serię muszę polecić. I jeśli czytasz ten tom, nie przestawaj. Zdecydowanie warto czytać dalej.

Sławka | 2011-07-14

Czy manga to książka ???????

PanJapko | 2014-08-26

11/10