Jeszcze żyjemy

Okładka książki Jeszcze żyjemy
Annick Kayitesi Wydawnictwo: Muza biografia, autobiografia, pamiętnik
216 str. 3 godz. 36 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tytuł oryginału:
Nous existons encore
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2007-02-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-02-01
Liczba stron:
216
Czas czytania
3 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7495-073-2
Tłumacz:
Krystyna Dąbrowska
Średnia ocen

                6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
70 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1192
193

Na półkach: ,

Ludobójstwo – temat kontrowersyjny, niewyobrażalny i daleki dla naszej kultury. Jednak w odległych od nas rejonach do dnia dzisiejszego spotyka się akty zabijania ludzi w imię idei, religii czy pochodzenia. Nie mogę pojąć ile człowiek można znieść i wycierpieć upokorzeń, bólu i strachu. Jest to dla mnie niepojęte. Właśnie temat ludobójstwa porusza książka „Jeszcze żyjemy” autorstwa Annick Kayitesi. Jest to emocjonalna, skrupulatnie opowiedziana prawdziwa historia dziewczyny, która przeżyła okres ludobójstwa. Widziała mord na jej rodzinę, a sama cudem uniknęła śmierci.

Annick poznajemy kiedy ma już uporządkowane życie, jest szczęśliwą kobietą po trzydziestce. Nic nie wskazuje na to, że ta dziewczyna przeżyła piekło na ziemi. A to co w swoim życiu przeżyła budzi przerażenie rodem z horroru. Annick to dziewczyna z plemienia Tutsi, która otarła się o śmierć podczas ludobójstwa w Ruandzie w 1994 roku. Jej ojciec był lekarzem, dzięki czemu cała rodzina miała dość wysoki status biorąc pod uwagę miejsce ich zamieszkania. Fatum rodziny dziewczyny rozpoczyna się od wypadku jej matki, potem choroba siostry i pożar, w którym ginie ów siostra i ich ojciec. Widzi także gwałt i zabójstwo swojej matki. Annick pomimo wszystkich okrucieństw jakich była świadkiem nie poddała się. Walczy sama ze sobą i z demonami przeszłości. Obecnie stara się żyć normalnie i zapomnieć o obrazach i wspomnieniach w niej osadzonych.

Annick swoją historię rozpoczyna od opisu trzech grup zamieszkujących Ruandę: Tutsi, Hutu i Twa. Choć te grupy teoretycznie miały wszystko wspólne, to jednak pieniądze i władza ich poróżniły. Konflikty między ludźmi spowodowały akty agresji wobec przeciwników.

Ponieważ książka oparta jest na faktach i opowiadana przez uczestnika wydarzeń bije z niej autentyzm i prawda. Opowieść oczywiście skłania do przemyśleń i potrząsa czytelnikiem. Osobiście nie mogłam zrozumieć ile jeden człowiek jest w stanie wytrzymać upokorzeń, śmierci i tragedii i zadawałam sobie pytanie: gdzie są granice ludzkiej wytrzymałości. Może sama książka nie jest idealna, ale nie jest to ważne. Wartościowa jest sama historia mądrej, silnej i odważnej dziewczyny, która chciała podzielić się swoją opowieścią. Może jako forma terapii, może jako oczyszczenie, a może po to, aby świat się dowiedział jak wygląda życie w niebezpiecznych zakątkach.
Książkę polecam dla osób, którzy interesują się konfliktami w Ruandzie, motywem ludobójstwa oraz tym, którzy lubią silne kobiece postacie. Dla mnie opowieść ta wywołuje dwa sprzeczne odczucia. Z jednej strony czuje obrzydzenie do osób stosujących wszelaką przemoc, ale z drugiej strony książka napawa mnie nadzieją, a losy Annick pokazują, że z każdej opresji można wyjść zwycięsko. Pokazuje jak silną, zdeterminowaną i wytrwałą człowiek jest istotą.

Ludobójstwo – temat kontrowersyjny, niewyobrażalny i daleki dla naszej kultury. Jednak w odległych od nas rejonach do dnia dzisiejszego spotyka się akty zabijania ludzi w imię idei, religii czy pochodzenia. Nie mogę pojąć ile człowiek można znieść i wycierpieć upokorzeń, bólu i strachu. Jest to dla mnie niepojęte. Właśnie temat ludobójstwa porusza książka „Jeszcze żyjemy”...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    83
  • Chcę przeczytać
    53
  • Posiadam
    28
  • 2014
    3
  • Z biblioteki
    2
  • 2011
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Przeczytane w 2011
    2
  • Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie
    1
  • Wymienię
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jeszcze żyjemy


Podobne książki

Przeczytaj także