Franklin czeka na siostrzyczkę

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Cykl: Franklin
Wydawnictwo: Debit
GORMITI

Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

źródło opisu: http://www.empik.com/franklin-czeka-na-siostrzyczk...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/franklin-czeka-na-siostrzyczk...»

Dominiqe83 | 2016-09-19

Franklin rządzi! Czytamy go do znudzenia (mamy i taty ;)) i w każdej sytuacji :)

Kiti | 2014-03-26
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Paulette Bourgeois to autor kilkudziesięciu książek o Franklinie oraz jego rodzinie. W telewizji możemy także oglądać przygody tego żółwia.

Tym razem nadeszła zima, jednak Franklin niecierpliwie wyczekiwał wiosny. To właśnie wtedy miała się urodzić jego mała siostrzyczka, której z wielką niecierpliwością wyczekiwał. Starał się jakoś przyśpieszyć wiosnę, jednak jak możemy się domyślić nie bardzo się mu to udało.

Bajki o Franklinie oglądałam w telewizji dobrych kilkanaście lat temu,dlatego też, gdy zobaczyłam na Targach Książki całe stoisko opowieści o nim nie wahałam się z zakupem. Problem miałam tylko z wybraniem części, na którą się zdecyduję. Wybrałam ,,Franklin czeka na siostrzyczkę" i jestem zadowolona z mojego wyboru.

Całkiem niedawno prezentowałam Wam inną książeczkę znanej pisarki Holly Webb, gdzie w rodzinie również miało pojawić się dziecko. Tym razem w rodzinie Franklina nie było inaczej. Bajka może być dobrym wstępem do rozmowy z dzieckiem o nowym członku rodziny,...

bajarkanatopie | 2013-07-11
Przeczytana: 04 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Franklin, zjednujący sobie młodych czytelników an potęgę tym razem wyczekuje niecierpliwie siostrzyczki, poszukuje wiosny i czeka na to, aby jego fasolka ze szkolnej hodowli wykiełkowała. Bardzo dobry pomysł dla dzieci, które zostaną niedługo starszym rodzeństwem ;)

www.bajarkanatopie.blog.pl

pole_minowe | 2011-07-02
Przeczytana: 22 maja 2008

Nie wiem, co takiego jest we Franklinie, ale nasza przygoda z nim trwa już ponad trzy lata, a zaczęło się właśnie od tej książeczki. Franklin był nam znany wcześniej z telewizji. Teraz czytamy go wielokrotnie w najrozmaitszych wersjach i przygodach. Praktycznie każdy zaczyna się od "Franklin był już dużym chłopcem. Umiał już...". Ciepłe opowiadania z 'życiowymi' morałami dla przedszkolaków i wczesnych szkolniaków.

Ania | 2015-03-16

Nigdy nie czytałam książeczek o tym prześmiesznym żółwiu ale bardzo lubiłam oglądać w dzieciństwie bajki o nim nadawane zawsze we wtorki w porze wieczornej.

AniaNika | 2012-01-31

Cała seria jest genialna. Ciepłe i pięknie opowiedziane historie z dnia codziennego żółwia Franklina. Książki moich dzieci, do których wciąż wracają.

Angelika Cyranek | 2011-04-18
Przeczytana: 06 stycznia 2006

dobra książka dla dzieci.Można przez nią wytłumaczyć dziecku, że będzie miało młodsze rodzeństwo.

MamaKtoraCzyta | 2014-09-02

Książeczka jak zawsze pogodna i nienachalnie pedagogiczna.

paulina | 2011-10-17

kazdy franklin jest ciekawy