Franklin czeka na siostrzyczkę

Okładka książki Franklin czeka na siostrzyczkę
Paulette BourgeoisBrenda Clark Wydawnictwo: Debit Cykl: Franklin Seria: Jestem w TV! literatura dziecięca
32 str. 32 min.
2000-01-01
32 min.
Patrycja Zarawska

więcej Więcej

Taka historyjka z życia wzięta, bo mój syn też czekał na siostrzyczkę i też próbował przyspieszyć ten moment. No jak wiadomo, pragnienia pragnieniami, a życie i tak robi swoje. Akurat, ta opowiastka już ominęła mojego synusia (bajka jest z 2006 a siostra urodziła się w 2002:)),ale córka lubiła, kiedy dodawałam naszą wersję o jej braciszku...
Polecam.

Czekanie na wiosnę i rodzeństwo jest straszne.

Pełno błędów gramatycznych. "Do szkoły zaczął chodzić w jesieni", "Już niedaleko [do wiosny]" i inne, może trochę mniej rzucające się w oczy. Sama historia opisuje czekanie Franklina na wiosnę, kiedy to ma się urodzić jego siostrzyczka i więcej jest o oznakach wiosny niż o przygotowaniach na narodziny dziecka.

Książeczek o Franklinie jest mnóstwo, a do nas trafiła z biblioteki część o tym, że Franklin czeka na siostrzyczkę. Cóż, pomijając konkretny temat wszystkie "frankliny" łączy to samo, są kolorowe, sympatyczne, rozważają konkretny problem czy trudność, pokazują dziecku świat i sposób radzenia sobie z nim. Są napisane bez nachalnego dydaktyzmu, prosto, w sam raz dla...

Moja siostra bardzo lubi „Franklina” taką książę. Ja nie lubię „Franklina”.
Pierwszy powód to ,że w każdej książce na początku jest napisane, że franklin jest już dużym chłopcem i umie już sam sobie sam zawiązać buty.
W jednej książce jest napisane, że „Franklin” chce mieć zwierzątko.
Jak żółw może mieć rybkę?
Tej książki ja nie polecam ale moja siostra na pewno ją poleci.

2038

Franklin rządzi! Czytamy go do znudzenia (mamy i taty ;)) i w każdej sytuacji :)

Nigdy nie czytałam książeczek o tym prześmiesznym żółwiu ale bardzo lubiłam oglądać w dzieciństwie bajki o nim nadawane zawsze we wtorki w porze wieczornej.

Książeczka jak zawsze pogodna i nienachalnie pedagogiczna.

Paulette Bourgeois to autor kilkudziesięciu książek o Franklinie oraz jego rodzinie. W telewizji możemy także oglądać przygody tego żółwia.

Tym razem nadeszła zima, jednak Franklin niecierpliwie wyczekiwał wiosny. To właśnie wtedy miała się urodzić jego mała siostrzyczka, której z wielką niecierpliwością wyczekiwał. Starał się jakoś przyśpieszyć wiosnę, jednak jak możemy...

• Dzieciństwo
  • Z biblioteki
  • Dla dzieci
  • 2018
  • Biblioteka
  • Dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Franklin czeka na siostrzyczkę