Listy do Tymona Terleckiego 1956-1961

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Więź
83-60356-12-2
listy, wspomnienia, emigracja
maciejka

Było w Bobkowskim właściwie dwóch pisarzy: ten, który występował publicznie i poufny epistolograf. Obok Pawła Hostowca należał do już nielicznych przedstawicieli pięknej sztuki pisania listów, która jest tym bardziej sztuką, im mniej chce nią być. W drugim tomie Szkiców piórkiem jest zapiska o epistolografii: „Nie lubię pisać listów, bo nigdy nie potrafię pisać w skrócie". Ta wrodzona skłonność, może i osamotnienie w wybranym odludziu, może również prozaiczny tryb życia sprawiały, że pisał listy-lawiny, listy-eksplozje, reakcje łańcuchowe, niewymuszone i nieupozowane, a świetne literacko. (Tymon Terlecki)

Giga | 2014-07-30
maciejka | 2010-11-19