Dziennik powrotu

Okładka książki Dziennik powrotu
Sławomir Mrożek Wydawnictwo: Noir sur Blanc biografia, autobiografia, pamiętnik
264 str. 4 godz. 24 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Noir sur Blanc
Data wydania:
2000-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2000-01-01
Liczba stron:
264
Czas czytania
4 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
8386743840
Tagi:
emigracja
Średnia ocen

                6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
58 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1858
1510

Na półkach: , , ,

Jest to zbiór felietonów Mrożka z lat z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych, drukowanych w prasie krajowej. Część napisana jeszcze w Meksyku, a część już po powrocie do Polski, do Krakowa. Felietony, pisane z reguły co tydzień, są formą dosyć ulotną i nierówną, i często bardzo się starzeją. I te rzeczy widać u Mrożka, jeszcze te felietony z Meksyku czasami intrygujące. Gdy mówi, że pytają się go czy nie boi się wracać do Polski. Ale dlaczego Francuza, Niemca, Norwega nie pytają czy nie boi się wracać do swojego kraju, docieka Mrożek. I pisze, że Polacy boją się nie kraju ale samych siebie. Coś jest na rzeczy. A potem, już po powrocie ktoś go zaczepia na ulicy i pyta ‘Czego Pan wrócił do tego dziadostwa?’ A Mrożek się dziwi tym pytaniem. Ale to takie polskie pytanie, bo tak jesteśmy przyzwyczajeni myśleć o naszej ojczyźnie. Chociaż to się chyba zmienia w ostatnich latach.
Druga część dziennika, ta polska, niestety nudna, i ciągnąca się niemiłosiernie. Długotrwałe rozważania o lewicy i prawicy bardzo trącą myszką. A aforyzmy typu: ‘wszyscy jesteśmy punktualni, każdy znajduje się zawsze w jakimś punkcie’ są po prostu żenujące. Jak sam Mrożek przyznaje, po 33 latach pobytu na emigracji, nie bardzo rozumie nową Polskę, i rzeczywiście takie się ma wrażenie. Skończyłem czytanie z dużym trudem. Trochę szkoda, ale i tak sztuki teatralne Mrożek pisał wspaniałe.

Jest to zbiór felietonów Mrożka z lat z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych, drukowanych w prasie krajowej. Część napisana jeszcze w Meksyku, a część już po powrocie do Polski, do Krakowa. Felietony, pisane z reguły co tydzień, są formą dosyć ulotną i nierówną, i często bardzo się starzeją. I te rzeczy widać u Mrożka, jeszcze te felietony z Meksyku czasami intrygujące. ...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    78
  • Przeczytane
    77
  • Posiadam
    12
  • Teraz czytam
    3
  • Chcę w prezencie
    2
  • 9A) Literatura polska: 7) Literatura współczesna
    1
  • Wyzwanie 2017
    1
  • Przeczytane w 2013r.
    1
  • Polskie
    1
  • Sztuka i muzyka
    1

Cytaty

Więcej
Sławomir Mrożek Dziennik powrotu Zobacz więcej
Sławomir Mrożek Dziennik powrotu Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także