W cieniu hetyckiego sfinksa

Książka jest przypisana do serii/cyklu ""Złote korony księcia Dardanów"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Śląsk
hunter

Hivth | 2014-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2014

Druga część z niedokończonej nigdy trylogii przygód Julka, który tym razem wraz z wszystkimi poznanymi wcześniej bohaterami udaje się na wykopaliska w góry Taurus, nieopodal miasteczka Feke, gdzie odkrywają ruiny starożytnego miasta Hetytów. Sama fabuła nie zaskakuje niczym nowym, panuje tu bardzo zbliżony schemat do tego, który zaprezentowany został w pierwszej części. Jeżeli ktoś jednak zjeździł opisywane obszary i zna wiele z przedstawionych miejsc (Konyę, Ankarę czy Hattusę), z pewnością czytając książkę wspomni wielokrotnie każdy przeżyty dzień w Turcji.

ChanLee | 2013-10-22

Książkę znalazłam w biblioteczce ojca, chyba z czasów jego młodości.
Na początku mi się strasznie dłużyła, ale później, z każdą stroną akcja zaczęła się rozkręcać, zżyłam się z bohaterami. Szkoda tylko, że nie mogę dostać pierwszej części (o której dowiedziałam się po lekturze książki). W końcu jednak mi się uda i historia będzie dla mnie kompletna. Zdecydowanie polecam.

beataj | 2011-08-16
Przeczytana: 1979 rok

Kontynuacja "Złotych koron księcia Dardanów" - równie znakomita

Einsenhover | 2016-07-19

Obie części jak i pierwsza tak i druga są bardzo dobre.
Męczy mnie tylko to iż nie ma trzeciej części .
Iż nie wiadomo co się stało dalej z Julkiem.
Czy powrócił do Turcji ? Czy został w Polsce?
Ehh szkoda po prostu.

Turms | 2012-06-25
Przeczytana: 2009 rok

Po pierwszej części byłem zachwycony, przeszło dwa lata szukałem drugiej części i nie rozczarowałem się. Więcej archeologii, tajemnic i do tego Hetyci.

amierzej | 2016-11-21

Genialna książka mojego dzieciństwa, którą pamiętam do dzisiaj. Nie wiem dlaczego nie wznawiana. To pozycja która pozwala młodemu człowiekowi polubić czytanie.

janwit82 | 2015-01-03

Wspaniały klimat.