Awantury kosmiczne

Wydawnictwo: Śląsk
Atiga_Bukka

Akcja rozgrywa się w małym (fikcyjnym) miasteczku Odrzywoły. Głównymi bohaterami jest czwórka przyjaciół, uczniów VIII klasy szkoły podstawowej im. Rejtana, którzy redagują szkolną gazetkę. Są to: Zygmunt Gnacki "Gnat", Tomasz Okist (narrator), Aleksander Kleksiński "Kleksik" oraz Maciej Kwękacz "Kękuś" (bohaterowie znani już z Naprzód, Wspaniali!). Pozostają oni w konflikcie z dyrektorem...

Pozostają oni w konflikcie z dyrektorem szkoły mgr Oberonowiczem "Oberonem", oraz z nowym woźnym szkolnym Macochem, zwanym "Bamboszem". Trapieni codziennymi problemami, jednocześnie dochodzą do wniosku, że wokół szkoły mają miejsce dziwne wydarzenia, a podejrzaną postacią jest sam "Bambosz"...

Alka | 2013-06-09

Całkiem fajna i przyjemna.

ryszpak | 2014-11-06
Przeczytana: 1987 rok

Moja nieśmiertelna trójca książek E. Niziurskiego - "Szkolny lud. Okulla i ja", "Siódme wtajemniczenie" oraz właśnie "Awantury kosmiczne". Dobre na każdą porę roku, na każdą pogodę. I w każdym wieku :D

lub24 | 2011-10-04
Przeczytana: 04 października 1995

jak Sposob na Alcybiadesa ale bardziej hardcorowe :D Mysle, ze dzisiaj z tych tekstow mlodziez nic by nie skumala. Narracja oczami mlodych poprowadzona w taki sposob ze odbiega od dzisiejszego patrzenia na swiat nastolatow o lata swietlne ( z przewaga dla ksiazki). Fajnie by bylo sprawdzic czy dzisiejesze głąby bylyby w stanie bawić sie tą książką.
Powrot po latach raczej srednio udany albo super udany skoro przeczytalem calosc :) (po 1 kryzysie)

Sonea | 2011-06-27

Pan Niziurski ma tendencje do przekombinowania i to jest właśnie ten przypadek.
Jego książki czyta się albo bardzo lekko, albo bardzo ciężko... i to jest ten drugi przypadek.
Pamiętam, że dość mnie ta powieść przeraziła i własciwie do końca nie wiem, o czym ona jest, ale pamiętam makabryczny sen o szczurach i to w zasadzie tyle na ten temat.

Smoar | 2011-07-12
Przeczytana: 09 lipca 2010

Początek trochę mi się dłużył, ale potem poszło już gładko. Co prawda jest to książka, którą w swoim czasie fascynował się mój tato, ale ja także świetnie się przy niej bawiłam. Myślę, że czas nie jest dla niej przeszkodą ;)

tomeczqu | 2011-04-25

Niziurski w doskonałej formie. Moim zdaniem jedna z lepszych młodzieżowych książek.

mirekk | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Przygoda

Bardzo fajna, wielowymiarowa powie??. Druga cz??? "trylogii odrzywolskiej".

Sławomir | 2013-11-04

Jako dziecko byłem zachwycony