Awantury kosmiczne

Wydawnictwo: Śląsk
Atiga_Bukka

Akcja rozgrywa się w małym (fikcyjnym) miasteczku Odrzywoły. Głównymi bohaterami jest czwórka przyjaciół, uczniów VIII klasy szkoły podstawowej im. Rejtana, którzy redagują szkolną gazetkę. Są to: Zygmunt Gnacki "Gnat", Tomasz Okist (narrator), Aleksander Kleksiński "Kleksik" oraz Maciej Kwękacz "Kękuś" (bohaterowie znani już z Naprzód, Wspaniali!). Pozostają oni w konflikcie z dyrektorem...

Pozostają oni w konflikcie z dyrektorem szkoły mgr Oberonowiczem "Oberonem", oraz z nowym woźnym szkolnym Macochem, zwanym "Bamboszem". Trapieni codziennymi problemami, jednocześnie dochodzą do wniosku, że wokół szkoły mają miejsce dziwne wydarzenia, a podejrzaną postacią jest sam "Bambosz"...

Alka | 2013-06-09

Całkiem fajna i przyjemna.

Vilsa | 2017-01-29
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Zmęczyłam wreszcie tę książkę. Ależ ten Niziurski... Zawsze zaczyna swoje książki zwyczajnie, lekko, infantylnie, żeby potem wykonywać jakieś chore zwroty akcji, które swoją wybujałością zupełnie nie pasują do uprzedniego klimatu. Miałam już po dziurki w nosie tych intryg, sprawę ratował humor dzieciaków i ich wielkie zaangażowanie w akcję. Dobrze, że już koniec.

ryszpak | 2014-11-06
Przeczytana: 1987 rok

Moja nieśmiertelna trójca książek E. Niziurskiego - "Szkolny lud. Okulla i ja", "Siódme wtajemniczenie" oraz właśnie "Awantury kosmiczne". Dobre na każdą porę roku, na każdą pogodę. I w każdym wieku :D

lub24 | 2011-10-04
Przeczytana: 04 października 1995

jak Sposob na Alcybiadesa ale bardziej hardcorowe :D Mysle, ze dzisiaj z tych tekstow mlodziez nic by nie skumala. Narracja oczami mlodych poprowadzona w taki sposob ze odbiega od dzisiejszego patrzenia na swiat nastolatow o lata swietlne ( z przewaga dla ksiazki). Fajnie by bylo sprawdzic czy dzisiejesze głąby bylyby w stanie bawić sie tą książką.
Powrot po latach raczej srednio udany albo super udany skoro przeczytalem calosc :) (po 1 kryzysie)

ROB | 2017-02-01

klasyka polskie powieści młodzieżowej odłam szkolny xD

Sonea | 2011-06-27

Pan Niziurski ma tendencje do przekombinowania i to jest właśnie ten przypadek.
Jego książki czyta się albo bardzo lekko, albo bardzo ciężko... i to jest ten drugi przypadek.
Pamiętam, że dość mnie ta powieść przeraziła i własciwie do końca nie wiem, o czym ona jest, ale pamiętam makabryczny sen o szczurach i to w zasadzie tyle na ten temat.

Smoar | 2011-07-12
Przeczytana: 09 lipca 2010

Początek trochę mi się dłużył, ale potem poszło już gładko. Co prawda jest to książka, którą w swoim czasie fascynował się mój tato, ale ja także świetnie się przy niej bawiłam. Myślę, że czas nie jest dla niej przeszkodą ;)

tomeczqu | 2011-04-25

Niziurski w doskonałej formie. Moim zdaniem jedna z lepszych młodzieżowych książek.

mirekk | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Przygoda

Bardzo fajna, wielowymiarowa powie??. Druga cz??? "trylogii odrzywolskiej".

Sławomir | 2013-11-04

Jako dziecko byłem zachwycony