Buntownicy. Powieść historyczna z XVII w.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
historyczna
hunter

Tematem książki jest głośna w XVII w. sprawa urodzonego w Prusach polskiego szlachcica Krystiana Ludwika Kalksteina-Stolińskiego, sądzonego i straconego w Kłajpedzie. Losy bohatera obfitują w wiele dramatycznych wydarzeń. Są tu potyczki i sejmikowanie przy szczęku szabel, surowe, żołnierskie życie obozowe.Burdy i pohulanki, tragiczna miłość, porwanie i uprowadzenie dziewczyny; wszystko to komponuje się w romans historyczno-obyczajowy spod znaku "płaszcza i szpady".

źródło opisu: nieznane

leszel | 2013-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Dawno nie czytałem tak dobrej książki. Wciągająca akcja, szacunek dla autora za mrowie wątków historycznych sprawnie wplecionych w fabułę. Majstersztyk! Warto też sięgnąć po jakby pierwszą (ale nieco słabszą) część tej powieści pt.: "Straceńcy".
Warto zajrzeć na forum Pana Samochodzika, gdzie dyskutuje się także o Paukszcie:
Jest też m.in. wywiad z synem pisarza:

Przeczytana: 10 maja 2018
Przeczytana: 07 maja 2018