Tym tylko byłem. Wybór wierszy

poezja literaura rosyjska nobliści nobel
poezja
Katarzyna Krzyżewska
poezja literaura rosyjska nobliści nobel

Nie jest to poezja dla zwykłych zjadaczy chleba - oni przecież nie znają na pamięć dzieł Horacego, nie szukają miliona synonimów dla słów oczywistych, nie cytują precyzyjnie, z przecinkami, klasyków i wolą sami, nie prosząc o to pań z polskiego, wyłapywać sensy.

Brodski czasami pozwala sobie na nieco mniej hermetyczną i elitarystyczną poezję, co wychodzi mu na dobre, lecz...

• Poezja
  • Nobliści