Zbójnicka droga

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trzecia granica". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: RSW Prasa-Książka-Ruch
hunter

"- Uciekamy - powiedział Jędrek Bu­kowy do Mrowcy. Ten spojrzał na niego uważniej. Przymrużył oczy i mruknął jakby do siebie: - Jak chcesz, ale ja nie ociekam. Nie ma głu­pich. Bukowy uśmiechnął się cierpko. - Boisz się? - Nie. Tylko nie mam ochoty siedzieć w pace. - To będziesz siedział w obozie. - Jeszcze nic nie wiadomo. - Mówił mi porucznik. - Skąd wie? - Gadał z Węgrami... Z tym oficerem,...

- Jak chcesz, ale ja nie ociekam. Nie ma głu­pich.
Bukowy uśmiechnął się cierpko.
- Boisz się?
- Nie. Tylko nie mam ochoty siedzieć w pace.
- To będziesz siedział w obozie.
- Jeszcze nic nie wiadomo.
- Mówił mi porucznik. - Skąd wie?
- Gadał z Węgrami... Z tym oficerem, co nas eskortuje.
- Jeszcze nic nie wiadomo - powiedział spo­kojnie Władek Mrowca. Opuścił nogi poza plat­formę wagonu, przygarnął do siebie gąsiorek wi­na, pociągnął. Pił długo. Wino spływało mu po bro­dzie. Bukowy wzruszył ramionami. Usiadł obok Władka. Zapatrzył się."

źródło opisu: RSW, 1973

źródło okładki: zdjęcie autorskie