Tłumaczenie: Zygmunt Burakowski
5 (35 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Sun King Rises
przygodowa
miqa

Jest tytułowy rok 1661. We Francji o schedę po kardynale Mazarinie zaciekle walczą Colbert i Fouquet. W wir wydarzeń zostaje wciągnięty Gabriel, młody aktor, który przypadkiem staje się posiadaczem niezwykłej teczki. Jest w niej zaszyfrowany „klucz” do odczytania Sekretu (Piąta Ewangelia) strzeżonego przez tajemne Bractwo. Gabriel postanawia rozwiązać zagadkę, w czym pomaga mu ukochana Louise, nałożnica króla... Dynamiczna akcja, spisek, romans, wiele historycznych postaci, barwny język.

źródło opisu: okładka

ursi | 2011-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2011

Będąc w bibliotece, bezwiednie sięgam po książki związane z historią Europy. Są mi bliskie i skłaniają do powrotu myślami w lata wczesnej młodości, kiedy z wypiekami na twarzy wczytywałam się w kolejne losy bohaterów książek Aleksandra Dumasa.
Książka "1661" dała mi szansę powrotu zarówno do historii Francji, jak też moich lat młodości.
Istotą treści książki jest kradzież zaszyfrowanych dokumentów kardynałowi Mazariniemu tuż przed jego śmiercią i próba ich odzyskania oraz obrona Tajemnicy Piątej Ewangelii. Ciekawy też jest wątek politycznej walki między Colbertem i Fouquetem. W sumie miłe przypomnienie losów najczęściej chyba opisywanego w beletrystyce króla Francji Ludwika XVI.

LIDIA | 2016-10-11
Przeczytana: 2013 rok