Drugie pokolenie

Wydawnictwo: Itaka
szczypiorek5

"Drugie pokolenie" to kontynuacja wielkiej epopei słynnego amerykańskiego pisarza H.Fasta o ludziach którzy zbudowali współczesną Amerykę. O ludziach czynu i interesu, biednych i bogatych, szalonych i opętanych żądzą władzy i pieniądza. Dramatyczna akcja powieści toczy się na tle burzliwych wydarzeń XX wieku:w Ameryce w latach Wielkiego Kryzysu, w Berlinie z okresu III Rzeszy, na plażach Normandii i piaskach Arabii Saudyjskiej. Główna bohaterka to Barbara Lavette- młoda kobieta, która postanawia odrzucić wielomilionowy spadek i zostać pisarką.

źródło opisu: Itaka, 1977

źródło okładki: zdjęcie autorskie

AryaSnow | 2016-11-03
Na półkach: Saga, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Polecenie M.B. Saga amerykańska - sztampowe postaci. Dojrzewanie. Najlepszy element - tło historyczno/kulturowe spod fabuły.

Grażyna | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016