Elita

Wydawnictwo: Itaka
Establishment
saga, imigranci, drugie pokolenie
szczypiorek5

"Elita" to kontynuacja wielkiej kalifornijskiej sagi Howarda Fasta, rozpoczętej przez powieści "Imigranci" i "Drugie pokolenie". Tym razem autor przenosi nas w epokę "maccartyzmu" w czasy wielkiej nietolerancji,polowań na czarownice, manipulowania prawem i naginania go do reguł bieżącej polityki. Barbara Lavette, córka i wnuczka amerykańskich milionerów, która zrezygnowała z wielkiego spadku na rzecz kariery pisarskiej , zostaje wplątana w wir historycznych wydarzeń: pada ofiarą pomówień o komunistyczne sympatie i z determinacja walczy o odwrócenie ciemnej karty w historii Stanów Zjednoczonych. Akcja "Elity" rozpoczyna się w 1948 roku i - podobnie jak każdy z poprzednich tomów sagi- toczy się w wartkim tempie i z wielkim rozmachem na tle autentycznych wydarzeń burzliwego XX stulecia.

źródło opisu: Itaka, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie