Spartakus

Wydawnictwo: Amber
Spartacus
historyczna
Monika Zaczyk

Rzym, 73 rok p.n.e. Wybucha powstanie, jakiego jeszcze świat nie widział. Do walki staje 100 000 niewolników. Ich wodzem jest Spartakus... Powieściowa wersja tych wydarzeń i postać legendarnego gladiatora tak zafascynowały Kirka Douglasa, że przekonał wytwórnię Universal Studios, by zainwestowała w wysoko budżetowy film, który okazał się jednym z przebojów wszech czasów.

źródło opisu: Amber, 2000

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl/bid,11935,tytul,Spartakus,ksi...»

Grażyna | 2014-11-20
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Attia | 2015-07-17
Na półkach: Przeczytane, Lektura

Trudno mi było wystawić ocenę, ponieważ czytałam ją już dawno temu. Na początku nie za bardzo mi nie odpowiadała, ale okazało się, że książka bardzo mnie wciągnęła. Mało z niej pamiętam, bo miałam z 10 lat jak była moją lekturą z historii. Miło ją wspominam, chociaż nie zrozumiałam z niej wszystkiego ;D POLECAM

Bartek | 2013-09-21

Wspaniała powieść o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii świata. Autor świetnie oddał nie tylko tło historyczne epoki, ale także jej stronę psychologiczną, ludzką. Spartakus żyje. Wolność, równość i braterstwo, o które walczył wciąż czekają na urzeczywistnienie. Dzisiejszymi właścicielami niewolników są kapitaliści, a (najemnymi) niewolnikami robotnicy i ogół ludzi pracy.

lelek | 2013-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Akcja akcją - jako takiej właściwie niema. Są za to wspaniałe opisy, właściwie.. akcji. Książka nietuzinkowa, czyta się łatwo, przyjemnie i można co nieco przyswoić z historii kultury rzymskiej. Polecam na wyluzowanie..

tommyg83 | 2018-07-17
Mefisto379 | 2018-04-24