Spartakus

Spartacus
historyczna
Monika Zaczyk

Inne wydania

Rzym, 73 rok p.n.e. Wybucha powstanie, jakiego jeszcze świat nie widział. Do walki staje 100 000 niewolników. Ich wodzem jest Spartakus... Powieściowa wersja tych wydarzeń i postać legendarnego gladiatora tak zafascynowały Kirka Douglasa, że przekonał wytwórnię Universal Studios, by zainwestowała w wysoko budżetowy film, który okazał się jednym z przebojów wszech czasów.

źródło opisu: Amber, 2000

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl/bid,11935,tytul,Spartakus,ksi...»

Attia | 2015-07-17
Na półkach: Lektura, Przeczytane

Trudno mi było wystawić ocenę, ponieważ czytałam ją już dawno temu. Na początku nie za bardzo mi nie odpowiadała, ale okazało się, że książka bardzo mnie wciągnęła. Mało z niej pamiętam, bo miałam z 10 lat jak była moją lekturą z historii. Miło ją wspominam, chociaż nie zrozumiałam z niej wszystkiego ;D POLECAM

Grażyna | 2014-11-20
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Bartek | 2013-09-21

Wspaniała powieść o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii świata. Autor świetnie oddał nie tylko tło historyczne epoki, ale także jej stronę psychologiczną, ludzką. Spartakus żyje. Wolność, równość i braterstwo, o które walczył wciąż czekają na urzeczywistnienie. Dzisiejszymi właścicielami niewolników są kapitaliści, a (najemnymi) niewolnikami robotnicy i ogół ludzi pracy.

lelek | 2013-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Akcja akcją - jako takiej właściwie niema. Są za to wspaniałe opisy, właściwie.. akcji. Książka nietuzinkowa, czyta się łatwo, przyjemnie i można co nieco przyswoić z historii kultury rzymskiej. Polecam na wyluzowanie..

Diana | 2016-04-27
Heatcliff | 2015-10-20