Krzywoprzysięzcy

Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Cykl: Przysięgi i honor (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Oathbreakers

Tarma i Kethry, wojowniczka Shinain i czarodziejka ze szkoły Białych Wiatrów wyruszają na poszukiwania Idry, kapitana najemników zwanych Slonecznymi Jastrzębiami.

I tym razem, jak w trylogii o gryfach, drugi tom okazał się lepszy od pierwszego. W tym przypadku przeważyło mniejsze rozrzucenie fabuły i miejsca akcji, widać większą spójność. Z początku czytanie szło mi trochę opornie, ponieważ nie jestem miłośniczką militarnej fantasy i działania wojenne grupy najemników niespecjalnie mnie interesowały. Niedługo później jednak akcja się rozkręca, mamy intrygę, zaginięcie, zagadkę, miłość, a pojawienie się herolda ładnie spięło całą historię ze znanymi mi już opowieściami. Bardzo podobało mi się też zderzenie kultur w wydaniu koczowniczki Shin'a'in i heroldów Valdemaru :)
Ogólnie książka warta polecenia :)

Jerboa | 2017-01-31
Na półkach: Cykle, 2017, Ulubione, Przeczytane