Statek, który poszukiwał

The Ship Who Searched
8371202180
statek
A--

Trzecia część porywającego cyklu powieści Anne McCaffrey. Tia, bystra siedmiolatka, towarzyszy swym rodzicom w poszukiwaniu śladów EsKayów, tajemniczej, podróżującej wśród gwiazd społeczności. Dziewczynka niespodziewanie zapada na nieznaną chorobę układu nerwowego. Postępująca choroba doprowadza w końcu do tego, że Tia nie może żyć poza skomputeryzowanym systemem wspomagającym jej procesy...

Trzecia część porywającego cyklu powieści Anne McCaffrey.

Dziewczynka niespodziewanie zapada na nieznaną chorobę układu nerwowego. Postępująca choroba doprowadza w końcu do tego, że Tia nie może żyć poza skomputeryzowanym systemem wspomagającym jej procesy życiowe. Szansą dla niej staje się program ludzi-kapsuł... Staje się statkiem kurierskim, nie tracąc zainteresowania archeologią.

[Rebis, 1995]

źródło opisu: Rebis 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ewa | 2017-04-20

Początkowo wydawało mi się,,że statki kosmiczne to nie moja bajka,ale szybko zmieniłam zdanie.Książka mnie zainteresowała.Fabuła jest ciekawa,wciąga i zmusza do dalszego czytania.Próby pogodzenia się Tii z nieuleczalną chorobą ,udawanie dzielnej dla dobra rodziny(w zestawieniu z wiekiem bohaterki) wzruszały mnie i doprowadziły do uronienia kilku łez.Choroba dziewczynki determinuje całe jej życie,dzięki niej znajduje ona sposób na osiągnięcie szczęścia czy chociażby zadowolenia nie tylko dla siebie ,ale i dla innych.
Miłość też jest,oczywiście.Miłość człowieka-kapsuły i mięśniowca nie jest łatwa,ale w tym wypadku HEA jest możliwy.
Co mi się nie podobało to brak płynności.Brakuje spokojnego i płynnego przejścia pomiędzy kolejnymi częściami książki,ja miałam wrażenie,że cała fabuła opisana jest takimi skokami-dzieciństwo Tii,jej choroba,a później(zamiast szkolenia) od razu postawienie czytelnika przed faktem,że Tia to już nie dziewczynka,ale człowiek-kapsuła.Później jest to...

Efemeryda | 2017-03-25

Rozrywka w czystej postaci. Troszkę odmienny świat. Sprawny warsztat. Z przyjemnością można się oddać błogiemu leniuchowaniu. Może nie jest wymagająca, ale czyta się świetnie.

Craig | 2010-12-06
Przeczytana: 09 września 2010

Świetna książka fantasy, jeszcze lepsze tłumaczenie niż oryginał. Polecam.

andrzej.siedlce | 2017-04-05
Przeczytana: 23 marca 2017