Broń pancerna III Rzeszy. Tom 2 - Wozy bojowe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Broń pancerna III Rzeszy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo WIS-2
978-83-88259-43-2
militaria, czołgi, historia
popularnonaukowa
Artur

W książce zamieszczono obszerne opisy techniczne niemieckich czołgów, transporterów opancerzonych i niszczycieli czołgów oraz przedstawiono drogę ewolucyjną niemieckiej broni pancernej. Najwięcej miejsca poświęcono konstrukcjom najnowocześniejszym: Tygrysowi i Panterze. Opisy uzupełniono unikalnymi informacjami dotyczącymi awangardowych wersji rozwojowych tych wozów - pojazdom wyposażonym w stabilizatory uzbrojenia, napęd turbinowy, elektromagnetyczne lub hydrokinetyczne przeniesienie napędu, wyposażenie do walki nocą itp. Ważnym uzupełnieniem tych danych są krótkie opisy pojazdów reprezentujących kolejną generację, która miała być wprowadzona do produkcji w 1945 r. Autor przedstawia broń pancerną Trzeciej rzeszy jako unikalny w skali II wojny światowej przykład dynamicznej ewolucji.

sanczo17 | 2014-02-26
sk2011 | 2012-08-09