Czas na czas: klucz do teorii Einsteina

Tłumaczenie: Jerzy Przystawa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
It’s about Time. Understanding Einstein’s Relativity
popularnonaukowa
Marcin

Najwyższy czas zrozumieć teorię, która zmieniła nowoczesną naukę! Każdy słyszał o wzorze E=mc², paradoksie bliźniąt, zakrzywieniu światła. David Mermin, wybitny naukowiec i znakomity pedagog, dowodzi, że między „znać ze słyszenia” a „rozumieć” jest wielka różnica, i że wielką fizykę jest w stanie pojąć nawet zatwardziały humanista. Dzięki prostocie, precyzji i przystępności wywodu jego...

Dzięki prostocie, precyzji i przystępności wywodu jego wykłady dostępne są na najbardziej elementarnym poziomie, a jego książka może być wykorzystywana jako pomoc dydaktyczna nawet w szkole średniej. Autor doskonale wyczuwa trudności, jakie mogą mieć jego czytelnicy, pisze lekko i z wielkim poczuciem humoru. Czas na czas to propozycja dla każdego, kto chce lepiej rozumieć otaczający go świat i nowoczesną naukę.

źródło opisu: Prószyński i Ska, 2008

Lukaszm | 2014-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Pomimo wytężania mózgownicy większości nie zrozumiałem. Świetna książka ;)

jasiu | 2014-05-24
Dedalus | 2013-04-30