Akt. Naucz się fotografować kreatywnie

Akt. Naučte se komponovat kreativně
akt, fotografia, Saudek
albumy
A--

Fotografia aktu zawsze miała swoich wielbicieli i wrogów. Przez okres 160 lat historii fotografii, fotografia faktu poruszała się między całkowitym zakazem (aplikowanym w niektórych państwach nawet dzisiaj), tolerancją do pewnego stopnia, lub całkowitą wolność twórczą i równouprawnienie wśród innych dziedzin fotografii. Wyjątkowa publikacja "AKT - naucz się fotografować kreatywnie" oferuje przekrój twórczości 23 fotografów czeskich, począwszy od legendarnych twórców zdjęć aktów, takich jak Franciszka Drtikola, lub Tarasa Kuscynskiego aż do współczesnych najbardziej znanych fotografów czeskich, wśród których nie mogą brakować imiona takie jak Jan Saudek, Robert Vano lub Pavel Brunclik. Na 224 stronach publikacji w stylu podarunkowym, przedstawiają autorzy w więcej niż 200 fotografiach swoją postawę do tworzenia zdjęć z aktami, otwarcie mówią o najróżniejszych aspektach swej profesi: od pracy z modelem, przygotowaniu do tworzenia zdjęcia, wyposażenia aparatu, ale również kwestie wyłącznie komercyjne. Wstęp do książki przynosi informacje o rozwoju historycznym fotografii aktu, kwestiach relacji akt - erotyka - pornografia, i korzeniach, z których czerpie również współczesna generacja autorów.

qla | 2016-02-29
Na półkach: Przeczytane, 2016 książka