Próba

The Cabochon Emerald
83-7157-238-7
romans historyczny
Wanda

Anna de Cordonnel, która jako dziecko opuściła opanowaną rewolucyjnym terrorem Francję i żyje w Londynie na łasce krewnych, nie jest typową kobietą swojej epoki. Nie usycha z miłości, nie marzy o wielkim romantycznym uczuciu. Okrucieństwa, których była świadkiem, nauczyły ją cenić inne wartości, na przykład bezpieczeństwo. I oto właśnie bezpieczeństwo wydaje jej się zagrożone, gdy ni stąd, ni...

I oto właśnie bezpieczeństwo wydaje jej się zagrożone, gdy ni stąd, ni zowąd wuj za wszelką cenę próbuje ją wydać za mąż. Kandydat na męża, Laurence Redbourn, wyraźnie budzi jej niepokój. Anna postanawia więc wziąć sprawy w swoje ręce i dowiedzieć się, z jakich to powodów - bo na pewno nie chodzi o miłość - pan Redbourn tak bardzo chce się z nią ożenić.

Muniette | 2014-07-08
Na półkach: Przeczytane, Romans, 2014
Przeczytana: 06 lipca 2014

Fabuła nie jest zbyt skomplikowana i opiera się na swego rodzaju oszustwie, co powinno sugerować, że dalej będzie ciekawie. Niestety, tak nie jest.
Anna ma zbyt słaby charakter jak na główną bohaterkę - jej niezależność istnieje tylko w jej podświadomości.
Lucien... Lucien cierpi z powodu przeszłości i początkowo wcale nie ma zamiaru pomóc Annie. Gdy okazuje się jednak, że tkwi pośród tego całego zamieszania, robi to, co powinien.
Książka wciągająca i chociaż momentami niezbyt ciekawa, to zleciała mi całkiem szybko.

Tanya | 2015-11-10
Na półkach: Romanse, Przeczytane