Jak hartowała się stal

Tłumaczenie: Wacław Rogowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jak hartowała się stal". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
как закаляется сталь
83-05-11384-1
dzieciństwo, armia, rewolucja, usrr
Joanna Bożek

CZĘŚĆ 1 Powieść "Jak hartowała się stal" pisał dwudziestoparoletni inwalida, przykuty do łóżka ślepiec. Ukazał w niej przeżycia i doświadczenia własnej niezwykłej i trudnej młodości. Postać Pawki Korczagina, kształtującego swój charakter przez ciągłe sprawdzanie siebie w czynach i decyzjach, stała się wzorem dla wielu pokoleń młodzieży radzieckiej. Książka Ostrowskiego, wyrażająca tęsknotę epoki do nowego ideału moralnego, zyskała rangę i sławę międzynarodową. Poza Związkiem Radzieckim miała kilkadziesiąt wydań w wielu językach.
Powieść Ostrowskiego Jak hartowała się stal uznawana jest za klasyczne dzieło literatury radzieckiej okresu porewolucyjnego.

Petka57 | 2011-02-11

Kultowa pozycja dla wszystkich fanów socjalizmu ;)

Florianf | 2016-09-23

Kiedy byłem młody wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Może i propaganda, jka to teraz modnie mówić, ale np. opis zlania się pilota z maszyną, to pozostaje na zawsze.

Swayzap | 2013-11-20

Świetnie się ją czytało, ciekawa historia, oczywiście nie brakowało sporej ilości komunistycznej propagandy, ale jeżeli podchodzi się do niej z dystansem, to naprawdę warto się za nią zabrać.

glonno | 2016-11-12
bies | 2016-10-17