Grube ryby. Dom otwarty

Seria: Biblioteka Narodowa: Seria I
Wydawnictwo: Biblioteka Narodowa
komedia mieszczańska
Patrykola

Dwa najbardziej znane i lubiane satyryczne utwory sceniczne tego autora, ukazujące w krzywym zwierciadle obraz życia dziewiętnastowiecznego mieszczaństwa.

paulinkalinka | 2014-03-14
Przeczytana: 13 marca 2014

Zabawne i lekkie komedie, które czyta się z przyjemnością. Bałucki krytykuje przywary mieszczaństwa w satyryczny i niedydaktyczny sposób. Mimo tego, że podobały mi się oba utwory, moim faworytem są "Grube ryby" :-)

LifeOnMars | 2011-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2011

Przeczytałam w godzinę. Bardzo lubię czytać takie teksty. Oczyiście, historia dość banalna, ale forma i sposób pisania bardzo mi przypadł do gustu.

Helena | 2013-12-26
Przeczytana: 27 grudnia 2013

całkiem sympatyczna i lekka lektura. w czasach gdy jeszcze nie było telewizora takie utwory jak "grube ryby" pełniły funkcję dzisiejszych komedii romantycznych :)

Natalia | 2015-01-04

Zabawne, pouczające, budzące refleksje. Kiedyś "dom otwarty" był niemalże instytucją, a dzisiaj... też nią bywa. I te ponad sto lat wcale nie robi różnicy.

Midsummer12 | 2015-03-05
Przeczytana: 2012 rok

"Grube ryby" - przyjemna komedia w stylu Fredry.

Magda | 2014-09-17

"Grube ryby" są wspaniałą komedią obyczajową

Pomanita | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Rewelacyjne opracowanie.
Same dramaty lekko się czyta, ale nie niosą głębszej treści, nie przedstawiają też wiarygodnie realiów, choć Dom otwarty spełnia tę funkcję lepiej od Grubych ryb.

meryku | 2016-11-17
Przeczytana: 03 lipca 2004