EXODUS VI

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantazja-Przygoda-Rozrywka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Fantazja, Przygoda, Rozrywka SF
Adam

Widar73 | 2013-11-18
Przeczytana: październik 2013

Jest rok 21320000. Sporo od dzisiaj. Na ziemi pozostało zaledwie 518 tys ludzi gdyż przez te wszystkie lata człowiek dążył do doskonałości i czystości genetycznej pozostawiając tylko przy życiu najlepsze osobniki a pozostały rozwój hamowano. Człowiek jest długowieczny i ma olbrzymią wiedzę kilkunastu pokoleń. Naukowiec Thorn XII specjalizujący się w genetycznym ulepszaniu charakteru człowieka pragnie odtworzyć ludzkość dawnych lat aby nasz gatunek nie wymarł dlatego przedstawia swój projekt Radzie. Projekt ie został przyjęty przez zwierzchników a sam Thorn XII został zesłany na odległą stację kosmiczną. Naukowiec w oddaleniu i samotności powołuje do życia sześcioro ludzi okresu XXI wieku. Thorn XII wykonuje swój eksperyment w tajemnicy przed podobnymi sobie osobnikami co sprawia mu wiele kłopotów a finałem jest opuszczenie stacji kosmicznej i ucieczka w kosmos. W tym miejscu zaczynają się perypetie naszej szóstki która nie zamierza pozwolić Thornowi XII na ingerencje i prace nad...

LordVaderJunior | 2017-04-28
Danyeru | 2015-11-03