Kryształowa Więź

Cykl: Śpiewacy kryształu (tom 3) | Seria: Wielkie Serie SF [Amber]
Wydawnictwo: Amber
Crystal Line
Asariel

Kolejny - i, niestety, ostatni - tom przygód Killashandry, śpiewaczki kryształu z planety Ballybran. Killa, wraz ze swym partnerem, Larsem, zostaje wysłana w misję na planetę Opal - odkryto tam substancję, podobną, a jednocześnie różną od ballybrańskiego kryształu. Tym razem jednak, nietypowo, książka jest w większości opisem przeżyć Killashandry po tym, gdy jej kochanek i partner zostaje...

Killa, wraz ze swym partnerem, Larsem, zostaje wysłana w misję na planetę Opal - odkryto tam substancję, podobną, a jednocześnie różną od ballybrańskiego kryształu. Tym razem jednak, nietypowo, książka jest w większości opisem przeżyć Killashandry po tym, gdy jej kochanek i partner zostaje Cechmistrzem Cechu Heptyckiego, czyli osobą, która zawsze pracuje i niemal cały swój czas musi spędzać na rodzimej planecie Cechu. Czy nasza bohaterka pozbiera się po takim ciosie? Czy Lars poradzi sobie z kierowaniem najważniejszym Cechem w Galaktyce? Odpowiedzi na te, i inne pytania znajdziecie w ostatnim tomie trylogii o Śpiewakach Kryształu.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://encyklopediafantastyki.pl/

McRap1972 | 2014-11-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014, E-booki
Przeczytana: 16 listopada 2014

Trzeci i ostatni tom trylogii "Śpiewacy kryształu" jest niestety rozczarowaniem. Zdecydowanie jest to najsłabsza część. Są tu jedynie fragmenty które mogą się podobać, zwłaszcza te z załamaniem nerwowym Killashandry. Po za tym książka jest niestety nudna i widać, że autorka nie miała już pomysłu jak kontynuować i zakończyć losy Killashandry Ree.

anettaja | 2014-12-12

Według mnie najlepszy z tom z serii. Całość zamiast na sciensfiction skupia się na zwykłym życiu w niezwykłym zawodzie. Podobała mi się szczególnie ekspolracyjna misja głównej bohaterki i jej partnera- naprawdę czułam się jak badacz opalizującego kryształu na sieci jaskiń obcej planety. To naprawdę ciekawa wstawka. Żałowałam, że to był tylko fragment historii, ale ku mojemu wielkiemu uradowaniu 24 lata później w naszej powieści ten wątek powrócił stanowiąc szczególny zwrot akcji. Brawa dla autorki za twórczy umysł i nie banalne rozwiązania.

Kevorkian | 2013-05-08
Na półkach: Przeczytane, Fantasy/s-f, 2013
Przeczytana: 08 maja 2013

Najsłabszy z tomów. Tyle niewykorzystanych pomysłów, poszarpana akcja... Najlepiej zapamiętałam, że główna bohaterka jak nie romansuje to histeryzuje.

Aleksandra | 2012-03-30

Zdecydowanie najslabsza z calej trylogii, ale warto przeczytac dalsze losy :)

ooolunia | 2016-11-15
Aliath | 2016-11-06