Ostrzeżenie sztormowe

Storm Warning
83-7082-438-2
Casthaluth

Inne wydania

W sierpniu 1944 roku z portu Belém w Brazylii na pokładzie barkentyny ucieka grupa Niemców - marynarzy i cywilów. Przeczuwając klęskę Trzeciej Rzeszy pragną dotrzeć do ojczyzny. Podczas sztormu u wybrzeży Wielkiej Brytanii stary statek wpada na skały. Do walki z rozszalałym żywiołem stają solidarnie wojenni przeciwnicy.

jalop | 2012-10-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, II WŚ
Przeczytana: 19 września 2012

Jak miło być pierwszą osobą, która skomentuje:)
Po pierwsze, opis książki zawarty na LC jest tragiczny. Pochodzi on z okładki książki. Nie wiem, jak można w opisie książki, który ma zachęcić do przeczytania, opisać co się stanie na 230 stronie książki, kiedy ona sama ma ich 244. Jest to totalne nieporozumienie czytać i wiedzieć, co się stanie. Nie dość, że książka jest bardzo obszerna (te ponad 244 stron, zapełnione drobnym drukiem), to na dodatek opis książki zdradza końcowy, oczekiwany moment powieści. Coś niebywałego.

Po drugie, powieść jest świetna. Przeplata się kilka historyjek, które łączą się w jedną całość. Nie ma co narzekać.
Język powieści jest bogaty, nie na do czego się doczepić. Autor miał bardzo bogaty zasób wiedzy, jak i słownictwa. Nawet śmiem powiedzieć, że książka odstaje od innych powieści tego typu.

Po trzecie, książka uczy historii, a zarazem przedstawia nam ciekawostki historyczne itp.

| 2012-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2012

Na początku byłem trochę zniechęcony, ale im więcej się przeczytało to tym bardziej chciało się więcej i więcej. Ciekawa historia, bardzo dobrze opisana, trochę się gubiłem w opisach poszczególnych części łodzi, ale jakoś przez to przebrnąłem. Ogólnie książka mi się bardzo podobała.

GroszeQ | 2017-03-07
piterrmerr | 2017-02-01