Na lewej stronie świata

978-83-61297-18-5
Polacy w Anglii
literatura faktu
Marta

„Na lewej stronie świata” to niezwykle interesujący debiut dziennikarza z Wałbrzycha, który rok spędził w Wielkiej Brytanii imając się tam różnych zajęć. Bywał magazynierem, kierowcą vana, publikował też reportaże o życiu emigracji w redakcji zagranicznej portalu onet.pl. Cóż najbardziej zainteresowało młodego pisarza w Anglii? Polacy! Polacy, którzy wylądowali „na lewej stronie świata”. I ta...

Cóż najbardziej zainteresowało młodego pisarza w Anglii? Polacy! Polacy, którzy wylądowali „na lewej stronie świata”. I ta podróż – z blokowisk do rzędów ceglanych domów i w zupełnie odwrotnym kierunku, pełni marzeń i poobijani od twardego lądowania na angielskim bruku, z przystankami na to wszystko, co mogą pomieścić polskie głowy: miłość, nienawiść, wojnę i rewolucję – ta podróż do otwartej nagle Europy, która okazała się zupełnie inna niż się spodziewaliśmy, to właśnie go zafascynowało.
Michał Wyszowski zabiera nas w niezwykłą podróż do Anglii, której nie znamy, a która stała się udziałem całkiem sporej rzeszy naszych rodaków. Warto ją z nim odbyć.

źródło opisu: http://www.wydawnictwomg.pl/na-lewej-stronie-swiata/

Nikto | 2016-06-04
Na półkach: Rok - 2016, Przeczytane
Przeczytana: 28 maja 2016

Na szczęście książka nie jest obszerna w ilość stron,zresztą i w treść w niej zawartą też nie jest zbyt 'bogata'. Pierwsze co mi przyszło do głowy po jej przeczytaniu,to było pytanie. Właściwie dla jakiej grupy czytelników została napisana i po co ? Ja ją kupiłam za jakieś marne grosze z koszyka po dużych przecenach,i całe szczęście,bo przynajmniej nie wydałam dużo kasy na to coś.Kupiłam ją bo ma fajny tytuł i całkiem ciekawy opis na okładce.Kupiłam ją też dlatego by zweryfikować ewentualnie to co w książce z tym co opowiadają moi znajomi,dość gromadnie mieszkający w UK.Więc po pierwsze,mnóstwo angielskich haseł zdań i dialogów bez tłumaczenia.A przecież książka wydana w moim kraju ,gdzie językiem urzędowym jest język polski i puki co na szczęście nie ma konstytucyjnego obowiązku uczenia się języka angielskiego.Nie wybieram się na Wyspy i nie potrzebuję znać tego języka.Po drugie,wszystko opisane totalnie chaotycznie jakby autor był mocno zmęczony,przepracowany ? lub 'wspomagany '....

Agnieszka | 2016-02-14
anlow | 2015-03-15