Chcę Być jak Agent

literatura faktu
typ
papier
Violy
5,89 (47 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Wstrząsająca relacja z wydarzenia, które poruszyło całym krajem. Weronika Marczuk przedstawia historię zatrzymania jej przez CBA 23 września 2009 oraz opowiada o życiu w Polsce i na Ukrainie. Bardzo osobista, niesamowita historia kobiety, której życie zmieniło dramatycznie bieg w ciągu jednego dnia.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
lullaby | 2010-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2010

„Chcę być jak agent” – jak sama autorka i jednocześnie bohaterka, mówi: to opowieść o tym, co jej się przytrafiło w życiu. „To rok życia pod znakiem zapytania, życia po śmierci publicznej , przeżytego w poszukiwaniu normalności i sprawiedliwości”.

Daleka jestem od wygłaszania sądów. Od oceniania głównej bohaterki. Jedno, co z całą pewnością mogę napisać po lekturze to, to, że media potrafią zniszczyć człowieka. Jak cię media pokażą –tak cię ludzie widzą. I to jest przerażające. Historię zatrzymania Weroniki Marczuk kojarzę właśnie z gazet i telewizji. Nigdy nie byłam ani jej fanką ani anty-fanką. Ot, zwyczajnie wiedziałam kim jest –jurorka znanego show, żona –następnie była żona znanego aktora, bizneswoman. Kogo poznałam w książce „Chcę być jak agent”? Kobietę, która z dnia na dzień traci wszystko i musi temu stawić czoła. Winna –niewinna…? Z pewnością zbyt ufna, naiwna, wierząca, że ludzie są dobrzy, niezdolni do podłości. Uczestniczka dziwnej gry, ‘ofiara’ równie dziwnej afery....

sonia | 2011-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2011

Bardzo ciekawie przedstawiona wstrząsająca historia, która zdarzyła się w "państwie prawa". Włos się na głowie jeży w jaki sposób pracują specjalne służby. Książka warta przeczytania, choś spędza sen z powiek i można się dorobić manii prześladowczej, szczególnie uważać powinni ludzie przedsiębiorczy, aktywni i bogaci.
Chętnie przeczytałabym ciąg dalszy tej historii, relacjonowany przez Weronikę Marczuk, a nie przez media, które raczej spłycają i pozbawiają konkretne zdarzenie z tej drugiej strony - strony człowieka, którego dotknęła taka tragedia.

Inez | 2012-04-06

Dodatkowe plusy za szczerość i odwagę!

We wrześniu 2009 gdy w każdym kolorowym magazynie oraz prasie codziennej zalała nas fala artykułów dotyczących aresztowania Weroniki Marczuk oskarżonej o przyjęcie łapówki również nie byłam tematem zainteresowana i nie specjalnie wiedziałam o co w całej sprawie chodzi. Pisząc "Chcę być jak agent" znana celebrytka miała uzyskać swego rodzaju katharsis - czy uzyskała? Nie wiem. Jedno jest pewne, w ten sposób przedstawiła swoje spojrzenie na całą sprawę, które w pierwszych chwilach całego zdarzenia zupełnie nie interesowało prasy, która szukała sensacji. Zapoznałam się z całą prowokacją przygotowaną przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (nie jedyną zresztą) z udziałem sławnego agenta Tomka i ... chyba wolałam tego nie wiedzieć. Wolałam mieć w głowie obraz Mojej dobrej, kochanej, demokratycznej Polski, a nie kraju, w którym nikomu nie można ufać. Nie miałam wcześniej wiedzy na temat sposobów działania CBA. Cieszę się tylko, że jestem małym, szarym człowieczkiem nic nieznaczącym dla...

SylviaAnna89 | 2013-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Momentami chaotyczna - wydarzenia z CBA przeplatane wspomnieniami związanymi z agentem Tomkiem, jak i tymi najdawniejszymi z dzieciństwa. Nie mniej w tej książce pani Weronika opowiada o rozpadzie swojego życia w wyniku z góry zaplanowanej, wyreżyserowanej akcji CBA.

Książka opowiada o tym jak bezwzględny w swoim działaniu potrafi być system, który zamiast uderzać tam gdzie powinien, czyli w polityków, atakuje zwykłych obywateli. Opisanie wydarzeń jakie się autorce wydarzyły są jej oceną całej sprawy. Nie mniej pozbawił mnie złudzeń iż w naszym kraju na celownik bierze się tylko tych, którzy zasłużyli na to, a atakuje się kogokolwiek, ważne by media gadały, by były premie i widowiskowe zatrzymania.

Zawsze po przeczytaniu podobnej historii wracam wspomnieniami do Michaela Jacksona i jego głośnego procesu o molestowanie dzieci. Na początku całej sprawy został osądzony i napiętnowany w mediach, jednak o jego uniewinnieniu media aż tak nie huczały...

Mam nadzieję, że pani Weronika...

romek | 2013-01-19
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Jesli ktos mysli ze Weronika Marczuk w swoje ksiazce rozliczy sie z postepowaniem CBA,bedzie w duzym bledzie.To raczej roliczenie sie z przeszloscia ktora jest lekiem na traumatyczne przzycie jakim bylo aresztowanie i oskarzenie o korupcje,to ucieczka w lata dziecinstwa i mlodosci,w czas wzglednej szczesliwosci.Piszac te ksiazke Weronika czekala na proces.Dzis wiemy ze zostala uniewiniona,ale uzyskac to co utracila,dzieki pozal sie Boze agentowi tomkowi bedzie bardzo trudne.

Izabela | 2012-05-26
Przeczytana: 25 maja 2012

Weronika Marczuk krótko i na temat opisuje subiektywnie wydarzenia związane z jej aresztowaniem. Poznajemy celebrytkę na nowo. W tle rysuje się obraz jej życia w formie małej biografii zahaczającej nawet o lata małżeństwa z Cezarym Pazurą.

Neska | 2013-05-14

Sięgnęłam po tę książkę, bo chciałam poznać wersję Pani Marczuk na sytuację, która się Jej przydarzyła i nie zawiodłam się.

Paulina | 2015-01-04

Witam. Jestem tu pierwszy raz. Powiedzcie mi proszę jak mam z tego korzystać? Jak czytać książki?

olija21 | 2014-11-20

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku