Okładka książki Chcę Być jak Agent

literatura faktu
typ
papier
Violy
5,89 (47 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Wstrząsająca relacja z wydarzenia, które poruszyło całym krajem. Weronika Marczuk przedstawia historię zatrzymania jej przez CBA 23 września 2009 oraz opowiada o życiu w Polsce i na Ukrainie. Bardzo osobista, niesamowita historia kobiety, której życie zmieniło dramatycznie bieg w ciągu jednego dnia.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
lullaby | 2010-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2010

„Chcę być jak agent” – jak sama autorka i jednocześnie bohaterka, mówi: to opowieść o tym, co jej się przytrafiło w życiu. „To rok życia pod znakiem zapytania, życia po śmierci publicznej , przeżytego w poszukiwaniu normalności i sprawiedliwości”.

Daleka jestem od wygłaszania sądów. Od oceniania głównej bohaterki. Jedno, co z całą pewnością mogę napisać po lekturze to, to, że media potrafią zniszczyć człowieka. Jak cię media pokażą –tak cię ludzie widzą. I to jest przerażające. Historię zatrzymania Weroniki Marczuk kojarzę właśnie z gazet i telewizji. Nigdy nie byłam ani jej fanką ani anty-fanką. Ot, zwyczajnie wiedziałam kim jest –jurorka znanego show, żona –następnie była żona znanego aktora, bizneswoman. Kogo poznałam w książce „Chcę być jak agent”? Kobietę, która z dnia na dzień traci wszystko i musi temu stawić czoła. Winna –niewinna…? Z pewnością zbyt ufna, naiwna, wierząca, że ludzie są dobrzy, niezdolni do podłości. Uczestniczka dziwnej gry, ‘ofiara’ równie dziwnej afery....

sonia | 2011-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2011

Bardzo ciekawie przedstawiona wstrząsająca historia, która zdarzyła się w "państwie prawa". Włos się na głowie jeży w jaki sposób pracują specjalne służby. Książka warta przeczytania, choś spędza sen z powiek i można się dorobić manii prześladowczej, szczególnie uważać powinni ludzie przedsiębiorczy, aktywni i bogaci.
Chętnie przeczytałabym ciąg dalszy tej historii, relacjonowany przez Weronikę Marczuk, a nie przez media, które raczej spłycają i pozbawiają konkretne zdarzenie z tej drugiej strony - strony człowieka, którego dotknęła taka tragedia.

Inez | 2012-04-06

Dodatkowe plusy za szczerość i odwagę!

We wrześniu 2009 gdy w każdym kolorowym magazynie oraz prasie codziennej zalała nas fala artykułów dotyczących aresztowania Weroniki Marczuk oskarżonej o przyjęcie łapówki również nie byłam tematem zainteresowana i nie specjalnie wiedziałam o co w całej sprawie chodzi. Pisząc "Chcę być jak agent" znana celebrytka miała uzyskać swego rodzaju katharsis - czy uzyskała? Nie wiem. Jedno jest pewne, w ten sposób przedstawiła swoje spojrzenie na całą sprawę, które w pierwszych chwilach całego zdarzenia zupełnie nie interesowało prasy, która szukała sensacji. Zapoznałam się z całą prowokacją przygotowaną przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (nie jedyną zresztą) z udziałem sławnego agenta Tomka i ... chyba wolałam tego nie wiedzieć. Wolałam mieć w głowie obraz Mojej dobrej, kochanej, demokratycznej Polski, a nie kraju, w którym nikomu nie można ufać. Nie miałam wcześniej wiedzy na temat sposobów działania CBA. Cieszę się tylko, że jestem małym, szarym człowieczkiem nic nieznaczącym dla...

SylviaAnna89 | 2013-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Momentami chaotyczna - wydarzenia z CBA przeplatane wspomnieniami związanymi z agentem Tomkiem, jak i tymi najdawniejszymi z dzieciństwa. Nie mniej w tej książce pani Weronika opowiada o rozpadzie swojego życia w wyniku z góry zaplanowanej, wyreżyserowanej akcji CBA.

Książka opowiada o tym jak bezwzględny w swoim działaniu potrafi być system, który zamiast uderzać tam gdzie powinien, czyli w polityków, atakuje zwykłych obywateli. Opisanie wydarzeń jakie się autorce wydarzyły są jej oceną całej sprawy. Nie mniej pozbawił mnie złudzeń iż w naszym kraju na celownik bierze się tylko tych, którzy zasłużyli na to, a atakuje się kogokolwiek, ważne by media gadały, by były premie i widowiskowe zatrzymania.

Zawsze po przeczytaniu podobnej historii wracam wspomnieniami do Michaela Jacksona i jego głośnego procesu o molestowanie dzieci. Na początku całej sprawy został osądzony i napiętnowany w mediach, jednak o jego uniewinnieniu media aż tak nie huczały...

Mam nadzieję, że pani Weronika...

romek | 2013-01-19
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Jesli ktos mysli ze Weronika Marczuk w swoje ksiazce rozliczy sie z postepowaniem CBA,bedzie w duzym bledzie.To raczej roliczenie sie z przeszloscia ktora jest lekiem na traumatyczne przzycie jakim bylo aresztowanie i oskarzenie o korupcje,to ucieczka w lata dziecinstwa i mlodosci,w czas wzglednej szczesliwosci.Piszac te ksiazke Weronika czekala na proces.Dzis wiemy ze zostala uniewiniona,ale uzyskac to co utracila,dzieki pozal sie Boze agentowi tomkowi bedzie bardzo trudne.

Izabela | 2012-05-26
Przeczytana: 25 maja 2012

Weronika Marczuk krótko i na temat opisuje subiektywnie wydarzenia związane z jej aresztowaniem. Poznajemy celebrytkę na nowo. W tle rysuje się obraz jej życia w formie małej biografii zahaczającej nawet o lata małżeństwa z Cezarym Pazurą.

Neska | 2013-05-14

Sięgnęłam po tę książkę, bo chciałam poznać wersję Pani Marczuk na sytuację, która się Jej przydarzyła i nie zawiodłam się.

Paulina | 2015-01-04

Witam. Jestem tu pierwszy raz. Powiedzcie mi proszę jak mam z tego korzystać? Jak czytać książki?

olija21 | 2014-11-20

Kalendarium literackie
  • John Steinbeck
    113. rocznica
    urodzin
    Książki - to na nic się nie zda. Człowiek musi mieć kogoś... kogoś bliskiego. Wszystko jedno kogo, byle to był ktoś bliski
  • Lisa McMann
    47. rocznica
    urodzin
    Gość, który sam przyznaje, że jest palantem, zasługuje na wybaczenie.
  • Aleksander Minkowski
    82. rocznica
    urodzin
    Kobieta, która kocha, zostawia wszystko i idzie za swoim mężczyzną
  • Irwin Shaw
    102. rocznica
    urodzin
    Ludzie pozwalają by rany jątrzyły się przez lata, z wiekiem stają się neurotyczni, mają złą passę i szukają kogoś, komu mogliby przypisać winę (...)
  • Patrick Carman
    49. rocznica
    urodzin
    Myślę, że małe dziewczynki są o wiele sprytniejsze od małych chłopców.
  • Stuart MacBride
    46. rocznica
    urodzin
    Była nawet niepełna tarcza księżyca. W jego bladej poświacie tworzyły się cienie między ubłoconymi terenówkami. Logan niemal spodziewał się zobaczyć czarownicę na miotle przelatującą na tle ospowatej twarzy księżyca. Ale jego matka była zapewne bardzo daleko.
  • Michael Baigent
    67. rocznica
  • Pablo De Santis
    52. rocznica
    urodzin
    Miałem w życiu tylko jedną metodę - niestałość - i tylko jedną pasję - roztargnienie.
  • Jørn Lier Horst
    45. rocznica
    urodzin
    To chyba najstraszniejszy rodzaj samotności (…) Nie być obecnym nawet w myślach choćby jednej osoby na świecie.
  • Derren Brown
    44. rocznica
    urodzin
    Każdy ma pełne prawo zadecydować, że bezstronny i opierający się na faktach dowód go nie interesuje i że woli opierać się na osobistych doznaniach albo niekwestionowanych autorytetach, które uważa za prawdziwe. Może z zadowoleniem podążać taką drogą, dopóki nie zapragnie, aby potraktowano go poważni... pokaż więcej
  • Teofil Lenartowicz
    193. rocznica
  • Jalu Kurek
    111. rocznica
    urodzin
    Jak żałosna królowa idąca na gilotynę prowadzę moje wspomnienia na ścięcie.
  • Daniel Olbrychski
    70. rocznica
  • Lawrence Durrell
    103. rocznica
    urodzin
    Spójrz w głąb siebie i sprawdź, kim jesteś, odtwórz to, co widzisz, albo wypraw się z krucjatą przeciw samemu sobie. - L. Durrell
  • Maria Kownacka
    33. rocznica
  • Władimir Odojewski
    146. rocznica
  • Horacy
    2022. rocznica
    śmierci
    Początkiem i źródłem dobrego pisania jest mądrość
  • Konrad Lorenz
    26. rocznica
    śmierci
    Pod jednym bowiem określonym względem pies jest podobniejszy do człowieka niż najmądrzejsze małpy: jest tak jak człowiek istotą zdomestyfikowaną i tak samo jak człowiek zawdzięcza domestyfikacji dwie zasadnicze właściwości: po pierwsze- uwolnienie się od schematów zachowania instynktownego, co otwor... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku