Chcę Być jak Agent

literatura faktu
typ
papier
Violy
5,82 (49 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Wstrząsająca relacja z wydarzenia, które poruszyło całym krajem. Weronika Marczuk przedstawia historię zatrzymania jej przez CBA 23 września 2009 oraz opowiada o życiu w Polsce i na Ukrainie. Bardzo osobista, niesamowita historia kobiety, której życie zmieniło dramatycznie bieg w ciągu jednego dnia.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
lullaby | 2010-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2010

„Chcę być jak agent” – jak sama autorka i jednocześnie bohaterka, mówi: to opowieść o tym, co jej się przytrafiło w życiu. „To rok życia pod znakiem zapytania, życia po śmierci publicznej , przeżytego w poszukiwaniu normalności i sprawiedliwości”.

Daleka jestem od wygłaszania sądów. Od oceniania głównej bohaterki. Jedno, co z całą pewnością mogę napisać po lekturze to, to, że media potrafią zniszczyć człowieka. Jak cię media pokażą –tak cię ludzie widzą. I to jest przerażające. Historię zatrzymania Weroniki Marczuk kojarzę właśnie z gazet i telewizji. Nigdy nie byłam ani jej fanką ani anty-fanką. Ot, zwyczajnie wiedziałam kim jest –jurorka znanego show, żona –następnie była żona znanego aktora, bizneswoman. Kogo poznałam w książce „Chcę być jak agent”? Kobietę, która z dnia na dzień traci wszystko i musi temu stawić czoła. Winna –niewinna…? Z pewnością zbyt ufna, naiwna, wierząca, że ludzie są dobrzy, niezdolni do podłości. Uczestniczka dziwnej gry, ‘ofiara’ równie dziwnej afery....

sonia | 2011-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2011

Bardzo ciekawie przedstawiona wstrząsająca historia, która zdarzyła się w "państwie prawa". Włos się na głowie jeży w jaki sposób pracują specjalne służby. Książka warta przeczytania, choś spędza sen z powiek i można się dorobić manii prześladowczej, szczególnie uważać powinni ludzie przedsiębiorczy, aktywni i bogaci.
Chętnie przeczytałabym ciąg dalszy tej historii, relacjonowany przez Weronikę Marczuk, a nie przez media, które raczej spłycają i pozbawiają konkretne zdarzenie z tej drugiej strony - strony człowieka, którego dotknęła taka tragedia.

onaja | 2015-05-14
Przeczytana: 08 maja 2015

rozliczenie się publiczne, troche ksiązka-terapia, dobrze sie czyta, ale nie jest to dzieło :) niemniej dobrze jest zobaczyc tą aferę z drugiej strony

Inez | 2012-04-06

Dodatkowe plusy za szczerość i odwagę!

We wrześniu 2009 gdy w każdym kolorowym magazynie oraz prasie codziennej zalała nas fala artykułów dotyczących aresztowania Weroniki Marczuk oskarżonej o przyjęcie łapówki również nie byłam tematem zainteresowana i nie specjalnie wiedziałam o co w całej sprawie chodzi. Pisząc "Chcę być jak agent" znana celebrytka miała uzyskać swego rodzaju katharsis - czy uzyskała? Nie wiem. Jedno jest pewne, w ten sposób przedstawiła swoje spojrzenie na całą sprawę, które w pierwszych chwilach całego zdarzenia zupełnie nie interesowało prasy, która szukała sensacji. Zapoznałam się z całą prowokacją przygotowaną przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (nie jedyną zresztą) z udziałem sławnego agenta Tomka i ... chyba wolałam tego nie wiedzieć. Wolałam mieć w głowie obraz Mojej dobrej, kochanej, demokratycznej Polski, a nie kraju, w którym nikomu nie można ufać. Nie miałam wcześniej wiedzy na temat sposobów działania CBA. Cieszę się tylko, że jestem małym, szarym człowieczkiem nic nieznaczącym dla...

SylviaAnna89 | 2013-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Momentami chaotyczna - wydarzenia z CBA przeplatane wspomnieniami związanymi z agentem Tomkiem, jak i tymi najdawniejszymi z dzieciństwa. Nie mniej w tej książce pani Weronika opowiada o rozpadzie swojego życia w wyniku z góry zaplanowanej, wyreżyserowanej akcji CBA.

Książka opowiada o tym jak bezwzględny w swoim działaniu potrafi być system, który zamiast uderzać tam gdzie powinien, czyli w polityków, atakuje zwykłych obywateli. Opisanie wydarzeń jakie się autorce wydarzyły są jej oceną całej sprawy. Nie mniej pozbawił mnie złudzeń iż w naszym kraju na celownik bierze się tylko tych, którzy zasłużyli na to, a atakuje się kogokolwiek, ważne by media gadały, by były premie i widowiskowe zatrzymania.

Zawsze po przeczytaniu podobnej historii wracam wspomnieniami do Michaela Jacksona i jego głośnego procesu o molestowanie dzieci. Na początku całej sprawy został osądzony i napiętnowany w mediach, jednak o jego uniewinnieniu media aż tak nie huczały...

Mam nadzieję, że pani Weronika...

romek | 2013-01-19
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Jesli ktos mysli ze Weronika Marczuk w swoje ksiazce rozliczy sie z postepowaniem CBA,bedzie w duzym bledzie.To raczej roliczenie sie z przeszloscia ktora jest lekiem na traumatyczne przzycie jakim bylo aresztowanie i oskarzenie o korupcje,to ucieczka w lata dziecinstwa i mlodosci,w czas wzglednej szczesliwosci.Piszac te ksiazke Weronika czekala na proces.Dzis wiemy ze zostala uniewiniona,ale uzyskac to co utracila,dzieki pozal sie Boze agentowi tomkowi bedzie bardzo trudne.

Izabela | 2012-05-26
Przeczytana: 25 maja 2012

Weronika Marczuk krótko i na temat opisuje subiektywnie wydarzenia związane z jej aresztowaniem. Poznajemy celebrytkę na nowo. W tle rysuje się obraz jej życia w formie małej biografii zahaczającej nawet o lata małżeństwa z Cezarym Pazurą.

Neska | 2013-05-14

Sięgnęłam po tę książkę, bo chciałam poznać wersję Pani Marczuk na sytuację, która się Jej przydarzyła i nie zawiodłam się.

Paulina | 2015-01-04

Witam. Jestem tu pierwszy raz. Powiedzcie mi proszę jak mam z tego korzystać? Jak czytać książki?

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku