Wybór poezji

klasyka
typ
papier
Anna
5,77 (88 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Wybór wierszy marinisty barokowego Jana Andrzeja Morsztyna. Koncepty barokowe, popisy erudycyjne, przerost formy nad treścią... Opracowanie Wiktor Weintraub.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
edan | 2015-05-12
Przeczytana: 12 maja 2015

Urokiem literatury staropolskiej jest jej archaiczny, specyficzny język. Składnia, konstrukcje szyków zdań ujętych w barokowej manierze czyta się z dzisiejszej perspektywy z zaciekawieniem. Mankamentem pozostaje rozszyfrowywanie przy pomocy przypisów poszczególnych znaczeń, zwrotów czy słów co może trochę wytrącać z lektury. Problemem może być też treść samych utworów, która jest często infantylna.

Koniarek | 2015-02-04

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:
  •   słuchałaś GRAMOFONU
  •   widziałaś JASTRZĘBIA
  •   widziałeś LUSTRO
  •   widziałeś NAPARSTEK
  •   wpadł ci w ręce PĘDZEL
SPRAWDŹ CO OZNACZA SEN

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Arthur Conan Doyle
    156. rocznica
    urodzin
    Być może nie świecisz jak słońce, ale potrafisz wyprowadzić z mroku. Niektórzy ludzie, sami pozbawieni geniuszu, posiadają niezwykłą moc budzenia go w innych. Chcę powiedzieć, drogi przyjacielu, że jestem ci bardzo zobowiązany.
  • John Flanagan
    71. rocznica
    urodzin
    Muszę to sobie zapamiętać, na wypadek, gdyby kiedyś zaczęło mnie to obchodzić.
  • Andy Andrews
    56. rocznica
    urodzin
    Możesz robić co chcesz, możesz dokonać wszystkiego, czego pragniesz. Nigdy nie brakuje Ci pieniędzy, a czas nie jest Twoim wrogiem. Jeśli naprawdę chcesz dokonać w życiu czegoś wielkiego, może ci brakować jedynie pomysłu. Czas i pieniądze to tylko kwestia odpowiedniej perspektywy.
  • Mikołaj Chylak
    40. rocznica
  • Gérard de Nerval
    207. rocznica
    urodzin
    Przede mną wisiał na ścianie zegar wiejski, a na zegarze – ptak, który zaczął mówić jak osoba żywa. Pomyślałem, ,że dusza mojego przodka mieszka w tym ptaku; lecz nie więcej zdziwiła mnie jego mowa i sposób wypowiadania się, jak to, żem się widział przeniesiony o jeden wiek wstecz. Ptak mówił mi o o... pokaż więcej
  • Michał Markowski
    59. rocznica
  • Victor Hugo
    130. rocznica
    śmierci
    - Nicponiu! Skradłeś mojej żonie całusa! - Ja? Niech mnie pan zrewiduje!
  • Krzysztof Boruń
    15. rocznica