Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią

klasyka
typ
papier
Idan
6,35 (136 ocen i 5 opinii)
Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
młoda_pisarka | 2014-03-07
Przeczytana: 24 września 2012

Jeden z moich ulubionych tekstów omawianych przy epoce średniowiecza, do dziś epoka ta kojarzy mi się właśnie z tym utworem. A się przed nim wzbraniałam... Zapierałam rękmi i nogami, bo tytyuł już mnie odtrącał, wciąż to robi, jest taki... dziwnie nie zapowiadający niczego dobrego?
A jednak tytuł, jak okładka często mylą.

hrabian | 2012-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Język bardzo ogranicza lekturę - trzeba się zaopatrzyć w wydanie z przypisami. Sam poemat jest bardzo ciekawy, przedstawia mentalność społeczeństwa średniowiecznego. Tam śmierć była na porządku dziennym, i trzeba było się z nią oswoić. Postać Śmierci to sztandarowy przykład motywu danse macabre - jej brzydota, pląsy z kosą i odgrażanie się każdemu z pewnością pozwalały na oswojenie się z odejściem do innego świata ludzi tego okresu.

yasim | 2013-05-24
Przeczytana: 24 maja 2013

Krótki utwór o tematyce raczej nudnawej ale warto go znać ze względu na wieki w których powstał.

OldSparky | 2014-02-25

Strasznie podobał mi się opis śmierci. Trudny język, ale watro znać.

Karolina | 2013-12-23

Odpowiada na wiele pytań.

Kacper | 2015-04-25
Psycho | 2015-03-07