Czarodziejka z Księżyca t. 12

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Cykl: Czarodziejka z Księżyca (tom 12)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Bishojou Senshi Sailor Moon
komiksy
MissMi

W dzień zaćmienia słońca bohaterowie zobaczą Pegaza i statek na niebie... Co z tego wyniknie...? Dwunasty tom wielkiego światowego przeboju o wojowniczkach w mundurkach walczących o miłość i sprawiedliwość w końcu w twoich rękach!!!

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Wkp | 2014-12-08
Na półkach: Przeczytane, Manga, Komiksy
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Czarodziejki zostają licealistkami. Ponieważ Chibi Usa skończyła szkolenie ma dziś wrócić do XXX wieku, ale tego dnia dochodzi do zaćmienia słońca, które zdarza się raz na tysiąc lat i nagle ona, Bunny i Mamoru doświadczają dziwnej wizji latającego jednorożca i statku na niebie...

Ciekawy początek zwartej serii Sailorek, nieco bardziej skomplikowany pod względem zagadki, do tego w polskiej wersji dodano plakat w kolorze - wklejony w mangę ale zawsze. Miłe, choć klejenie stron pozostawia wiele do życzenia.

Krystal | 2011-10-20
Przeczytana: 2009 rok

Moje ukochane anime z dzieciństwa oraz manga, którą bardzo szybko połknęłam w zaledwie kilka tygodni. Niesamowita akcja, idealne postacie czy zabawne dopiski autorki, to tylko niektóre zalety komiksu, których jest znacznie więcej.
Chociaż tłumaczenie zawiera błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne, a czcionka czasami jest większa niż powinna, to nie mogę zaprzeczyć, że w obliczu tak fantastycznej mangi, zupełnie mnie to nie obchodzi.
Obowiązkowa lektura dla fanów Czarodziejki!

Herbaciarka | 2012-12-28

"Czarodziejka z Księżyca" to jedna z najpopularniejszych mang japońskich, uwielbiana przez czytelników na całym świecie (nie wyłączając mnie !). Historia opowiedziana w mandze różni się od tej opowiedzianej w anime, bo przede wszystkim jest krótsza - manga ma 18 tomów, zaś anime liczy 200 normalnych odcinków, 3 specialne i 3 kinówki.

Uwielbiam Czarodziejkę i wszystkim gorąco ją polecam :)

PS. Nieco dokładniejszy opis pochwalny zawarłam w opinii do pierwszego tomu :]

Julia | 2013-07-13
Przeczytana: 12 czerwca 2010

najlepszy komiks jaki czytałam i tyle

gogo123 | 2016-07-21
Kimy713 | 2016-07-01