Magiczni Wojownicy - Slayers t. 2

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Magiczni Wojownicy - Slayers". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
スレイヤーズ Sureiyāzu
manga
komiksy
Oceansoul

Przed Wami szalone fantasy na wesoło. Panie, Panowie - oto "Slayersi"! Ruda i blondyn. Kurdupel i dryblas. Wredna i... prostoduszny. Magiczka i rycerz. Kłopoty. Tyle właściwie wystarczyłoby napisać o serii "Slayers". Ewentualnie z dopiskiem "bum!". Czarodziejka Lina Inverse nie stroni bowiem od bardzo efektownych zaklęć, równie wybuchowych jak jej charakterek. A że przy okazji walki ze...

Przed Wami szalone fantasy na wesoło. Panie, Panowie - oto "Slayersi"!

Tyle właściwie wystarczyłoby napisać o serii "Slayers". Ewentualnie z dopiskiem "bum!". Czarodziejka Lina Inverse nie stroni bowiem od bardzo efektownych zaklęć, równie wybuchowych jak jej charakterek. A że przy okazji walki ze smokiem zdarza się Linie wysadzić jedną czy dwie chatki... no dobrze, może i wioski... cóż, bezduszni ludzie rzadko kiedy potrafią okazać wdzięczność, pamiętając tylko o skutkach ubocznych zaklęcia. Ale od czego szybkie nogi i ochroniarz pokroju Gourry'ego u boku?
Z jednej strony smok, z drugiej wściekli wieśniacy, a po środku osobliwa mieszanka bohaterów, jak to mawiają, "z różnych ścieżek życia". Mieszanka na tyle niebezpieczna, że zarówno smok, wieśniacy, jak i wszyscy w promieniu paru mil powinni poważnie rozważyć strategiczny odwrót...

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: wydawca

Jarek Kaszuba | 2016-06-22
Przeczytana: 2010 rok

Oto i drugi tom serii o Magicznych Wojownikach. Tym razem przechodzimy do właściwej fabuły, bazującej na oryginalnej powieści Hajime Kanzaki. Na scenę wkracza tajemniczy Zelgadis Greywords wraz ze swoją ekipą cudaków, którzy z niewiadomego powodu obrali sobie za cel naszą dwójkę zabijaków. Jednocześnie poznajemy też inną ważną postać: Czerwonego Kapłana Rezo, którego motywy działania są równie niejasne, co Zelgadisa. Co naprawdę planują ci dwaj? Co ich łączy? Jaką tajemnicę skrywa w sobie miecz Gourry'ego? Historia właśnie zaczyna się rozkręcać!

krasnylud | 2016-07-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Jedna z mang, których anime "leciało kiedyś na RTL7". Manga była spoko, anime to moje dzieciństwo, także wspominam bardo dobrze. Choć może nieobiektywnie

King IFauBe | 2016-09-15

Świetna seria. Sporo humoru, jest też miejsce na powagę. Super!

Paweł Partyka | 2012-03-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi