Ofiarujmy bogom krew jego

Cykl: Czarne okręty (tom 1)
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
starożytność, Troja, Egipt, Kreta
przygodowa
adamats

Tom pierwszy Czarnych Okrętów, przedstawia przygody dzielnego Trojańczyka Białowłosewgo do chwili, kiedy to pokonawszy w walce krokodyla ze świątej sadzawki i umknąwszy z rąk wszechwładnych kapłanów boga Sebeka zostaje porwany przez piratów i wraz z nimi uczestniczy w bitwie morskiej z flotą Widwojosa, brata króla Krety.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: skan z oryginału

Łędina | 2017-02-26

Oto pierwsza część przygód dzielnego chłopca, pełna zaskakujących zwrotów akcji i niezwykłych, fascynujących faktów. Osobom, które nie znają twórczości tegoż autora, pewnie trudno będzie dać wiarę, że jest nim Polak.

Joe Alex - pseudonim polskiego autora Macieja Słomczyńskiego, a zarazem bohater literacki: główna postać kilku jego powieści kryminalnych. Publikował również pod alternatywnym pseudonimem Józef Aleks i Kazimierz Kwaśniewski. Potomek amerykańskiego reżysera i producenta filmowego Meriana Coopera i Angielki – Marjorie Crosby. Nazwisko nosił po ojczymie, Aleksandrze za którego wyszła matka, gdy nie zdecydowała się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Przełożył m.in. "Ulissesa" i "Podróże Guliwera", jako jedyna osoba na świecie przetłumaczył wszystkie dzieła Williama Szekspira. W sumie mężczyzna był tłumaczem lub autorem ponad dwustu książek. Tworzył około trzech do czterech tysięcy limeryków — być może nikt na świecie nie stworzył ich więcej niż on. Sam twierdził, że...

magia78 | 2015-04-08
Na półkach: Przeczytane, 2015, Audiobooki