Zgłosuj na książki roku 2017

Córka Księżyca

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
legendy, mity, baśnie
missly

"Córka księżyca" i pozostałe legendy układają się w szlak podróży z krańców półkuli wschodniej do krańców zachodniej, wytyczony śladami prastarych mitów, podań i legend. Różnorodność kultur, klimatu, warunków życia w poszczególnych krajach siłą rzeczy sprawia, że zbiór odznacza się różnorodnością tematu i jego ujęcia. Istnieje jednak wspólny wątek, który łączy opowieści w pewną całość. Przewija się przez nie to samo pytanie: jak powstały gwiazdy, ziemia, księżyc, wyspy zamki - skąd się wzięły skały w Skandynawii, a żyzne pola w Liberii lub nad Nilem.

źródło okładki: abc24.pl

Mira | 2013-04-24

Wspaniały zbiór legend z całego świata, dzięki któremu możemy odkryć, że za różnicami kulturowymi kryją się wspólne wszystkim ludziom wartości.

bemja | 2017-06-25
dziulfix | 2017-02-23