Aktorzy

Tłumaczenie: Ewa Mikina
Cykl: Saga rodu Montgomerych (tom 14)
Wydawnictwo: Da Capo
Eternity
Wanda

Czy można zakochać się w mężczyźnie, znając go tylko ze zdjęcia?. Najwyraźniej tak. W każdym razie przytrafiło się to Carrie Montgomery, rozpieszczonej przez rodziców i licznych braci pannie z bogatego domu, która może przebierać w kandydatach do ręki jak w ulęgałkach. Ba!. Nie dość, że zakochuje się w nieznajomym, to zaczyna pałać uczuciem do dwójki jego dzieci, których buzie na fotografii - Carrie jest o tym przekonana - wołają o pomoc. I to nie czyjąś tam pomoc. Chłopiec i dziewczynka, podobnie jak ich ojciec, rozpaczliwie potrzebują Carrie. I tak po pośpiesznym ślubie per procra piękna i rozpieszczona dziewczyna, której noga nigdy nie postała w kuchni, jedzie do Kolorado do swojej nowej rodziny, do męża, który tak desperacko poszukuje żony, że godzi się nawet na to, by była brzydsza od żaby, byle tylko potrafiła zająć się dwójką zaniedbanych dzieci i podupadającym gospodarstwem.

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 2000

źródło okładki: http://www.bemowo.e-bp.pl/bemowo/ini.php?str=tabelka

Kasiag | 2014-08-05

Bajka. Ale czy na pewno? Moim zdaniem tylko pozornie.
Historia Carrie, która postanawia zostać żoną Josha, po zobaczeniu zdjęcia jego i jego dzieci, wydaje się być początkowo bardzo naiwna. Jednak wraz z każdą kolejną kartką traci na naiwności, zyskując wiarygodność. Wszystko dzięki bardzo sprawnej narracji pani Deveraux, która doskonale wie, w jakim momencie, jakich słów użyć, żeby wywołać w czytelniku czy to uśmiech, czy wzruszenie.
Carrie to dziewczyna niebanalna, barwna i wcale nie tak infantylna, jak się początkowo zdaje. Z kolei Josh to mężczyzna tylko z pozoru tak tajemniczy i nieprzystępny, na jakiego się kreuje.
Dzieci Josha, Tem i Dallas podbijają serce od samego początku i stanowią nierozerwalny i cudowny element tej opowieści.
"Aktorzy" to druga książka Deveraux, jaką przeczytałam i stwierdzam, że pisze ona bardzo niebanalne historie, które zaprawione są odpowiednio skomponowaną szczypta ironii, bajkowości, emocji i autentyczności. Wszystko scalają oryginalni...

zakreconaxxd | 2014-11-11
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone

Jak dla mnie trochę zbyt naiwna, a główna bohaterka zbyt dziecinna, ale czyta się łatwo i przyjemnie.

Ziraelka | 2014-04-05

Absurdalna komedyjka romantyczna. Naiwna, bajkowa, infantylna. Wiem. Ale cóż ja na to poradzę, że ją po prostu lubię...

Ziraelka | 2014-04-05

Szaro-Czarna | 2014-03-01

Książka bardzo mi się podobała, wciągająca opowieść. Można się przy niej zrelaksować.
Widzę, że niektórzy piszą, że to "bardzo infantylna książka", "cukierkowa". Moim zdaniem dobrze, że taka jest. Przy tej powieści da się zapomnieć o męczącym dniu w pracy czy w szkole, przenosisz się do innego świata, co z tego, że to świat bajek. W głębi duszy każdy chciałby uciec od współczesności i zanurzyć się w świecie baśni.
Serdecznie polecam :)

Iwona | 2014-09-13
Przeczytana: 13 września 2014

W wielu opiniach historia określana jest mianem bajki. Mi też takie określenie przychodzi na myśl, a do tego jest przezabawna i czytanie jej, jest naprawdę wielką przyjemnością. Myślę, że powinna podobać się nie tylko wielbicielkom romansów.

-Tato. Tatusiuuu!!! - wrzasnęła Dallas wpadając jak bomba do stajni. -Przyjechał jakiś pan i chce się z tobą widzieć!
Josh, trochę oszołomiony, odsunął się od Carrie.
- Kto to taki?
- Nie wiem - szepnęła Dallas scenicznie - ale to chyba jakiś święty.

nuwaika | 2015-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Ciepła opowieść o miłości, która przenika wszystkie warstwy XIX w. światka. Opowieść o młodej dziewczynie, która w ramach własnego podstępu wychodzi za mąż za farmera z dwójką dzieci, i przy nich znajduje szczęście i miłość.

eve | 2014-01-10

Książka taka sobie - ale czyta się łatwo. Jeżeli chcesz odpocząć i odłożyć myślenie na półkę, to jest to fajna odskocznia. Tematyka tendencyjna ale czytając tę książkę odpoczęłam a taki był cel sięgnięcia po ten tytuł.

pole_minowe | 2012-02-27
Na półkach: Przeczytane, Inni autorzy, 2012
Przeczytana: 09 lutego 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaciekawiła mnie ta książka, bo opis na okładce zupełnie nie współgra z jej tytułem. Tak, jakby ktoś coś pomylił w introligatorni, a ktoś inny tego nie zauważył i wypuścił błąd na rynek. Treść zgodna z opisem, ale... co z tytułem? Gdzieś tam pod koniec widzimy jednak jego sens. Generalnie czytadełko dla zabicia nudy; jednakże na tyle ambitne, że nie zmieściłoby się w ramy łopatologicznych i tanich harlekinowskich romansidełek. Byłam pewna, że autorka wyciągnie z tematu o wiele więcej, ewentualnie okrasi go dużą dozą humoru.

Dlaczego spojleruję? Nie mogę jakoś obojętnie przejść obok pewnych zdarzeń. Wiem, że to było dawno temu, w innych kraju, a bohaterowie już nie żyją... Jednakże łatwość z jaką rozpoczyna się i prowadzi działalność gospodarczą wprowadziła mnie w zdumienie; łatwość gospodarczego rozruszania miasteczka do tego stopnia, że w ciągu dwu miesięcy zamienia się z podupadłej dziury w tętniące życiem położyła mnie prawie na łopatki. Choćby dla tych scen polecam ją każdemu...

aleksawesola | 2013-11-24
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Bardzo infantylna ksiazka, glowna bohaterka nader dziecinna. Tylko w bajkach zdarzaja sie takie rzeczy, iz zakochan w zdjeciu bogata dziewczyna pozostawia wszystko dla zamieszkania na prerii, w domu pozbawianym kompletnie wszytkiego. Bardzo naiwna ksiazka...